Bundesliga: Grad bramek w popołudniowych spotkaniach, sensacja na BayArena, Wieśniaki nadal niepokonani

Bundesliga

Hertha wyszarpała zwycięstwo w doliczonym czasie gry, Werder wydostał się ze strefy spadkowej, remis w Leverkusen, Wieśniaki nadal bez porażki, efektowne zwycięstwo Dortmundu oraz bramka Piszczka. Zapraszam na podsumowanie sobotnich popołudniowych spotkań.

O spotkaniu dwóch Borussii piszemy w tym miejscu.

Dortmund wygrywa z M’Gladbach, gol Piszczka

Teraz w telegraficznym skrócie przedstawię wyniki innych meczy 13. kolejki niemieckiej ligi.

Trzecia w tabeli Hertha pokonała w Wolfsburgu Wilki 3:2 mimo, że dwa razy przegrywała. Wynik meczu w 91. minucie z rzutu karnego ustalił Salomon Kalou. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski.

VFL Wolfsburg – Hertha Berlin 2:3

W meczu na dole tabeli Werder pokonał na własnym stadionie Ingolstadt 2:1 i dzięki temu Bremeńczycy wydostali się ze strefy spadkowej.

Werder Brema – FC Ingolstadt 2:1

Jedyna niespodzianka padła na BayArena, gdzie doszło do podziału punktów. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach do szatni w lepszych nastrojach schodzili goście, którzy prowadzili 1:0. Gospodarze po godzinie gry wyrównali, a na dwie minuty przed zakończeniem meczu rzutu karnego nie wykorzystał Chicharito.

Bayer Leverkusen – SC Freiburg 1:1

Na przedmieściach miasta Sinsheim spotkały się drużyny z górnej części tabeli. Miejscowy Hoffenheim, który obok rewelacyjnego beniaminka z Lipska jest niepokonany rozgromił drużynę z Kolonii 4:0. Przy stanie 2:0 w sześćdziesiątej minucie gry boisko opuścił zawodnik gospodarzy Eugen Polański. 30-letni pomocnik w tym czasie oddał jeden strzał, wygrał pięć z dziewięciu pojedynków oraz przebiegł 8,37 kilometrów.

TSG Hoffenheim – FC Kolen 4:0