Jak zawsze po meczach o taką stawkę możemy wysnuć kilka aspektów – pozytywnych, bądź negatywnych. Dzisiaj będzie bardziej statystycznie, na podstawie liczb, czyli – nomen omen – faktów nie do podważenia.

1. Dzisiejszy hit nie był obfity w bramki. Mimo, że piłka wpadła do siatki dwukrotnie, to w porównaniu z wynikami sprzed lat, jest to dość słaby rezultat. Ostatnim razem taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2010/2011, kiedy to Barca (prowadzona wtedy jeszcze przez Pepa Guardiolę) zremisowała 1:1 w półfinale Ligi Mistrzów z Realem (wtedy jeszcze pod wodzą Jose Mourinho).

2. W tym spotkaniu pokazane było dość mało żółtych kartek (oczywiście jak na realia Gran Derbi). Kartonikiem zostało ukaranych raptem 6 piłkarzy, w tym żaden z nich nie otrzymał czerwonej kartki. Zwykle w takich pojedynkach kartek jest (w najgorszym przypadku) nie mal dwa razy więcej.

3. Po raz pierwszy od sezonu 2010/2011 zdarzyło się również, że wszystkie bramki w spotkaniu padły po stałych fragmentach gry. W tym przypadku mieliśmy dwie bramki głową – najpierw po rzucie rożnym, a następnie po wolnym – natomiast w tamtym przypadku obydwie bramki zostały strzelone z jedenastu metrów. Nie było to jednak wcześniej wymienione spotkanie w Champions League, tylko rewanżowy mecz w (wtedy jeszcze) Lidze BBVA.

4. Niestety została podtrzymana też niechlubna seria braku bramek w pierwszych 45 minutach. W ostatnim, kwietniowym meczu tych goli do przerwy również nie oglądaliśmy, a zawodnicy rozkręcili się dopiero w drugiej połowie. Być może, gdyby sędzia Clos Gomez odgwizdał jedenastki po faulu Mascherano i ręce Carvajala, sytuacja byłaby zgoła odmienna.

5. Był to również pierwszy od 2013 roku, remis pomiędzy tymi dwoma zespołami. Co ciekawe takowa sytuacja miała miejsce w Pucharze Króla, więc jeśli chcemy wiedzieć, kiedy po raz ostatni Real zremisował z Barceloną w lidze, musimy się cofnąć, do sezonu 2012/2013, kiedy to Real prowadzony wtedy przez Jose Mourinho urwał punkty FC Barcelonie na Camp Nou.