W jednym z dzisiejszych meczów, w którym zmierzyły się dwie imienniczki, Borussia Dortmund pokonała ekipę z M’Gladbach, 4:1. Dla polskiego kibica najciekawsze jest to, że jednego z goli strzelił Łukasz Piszczek. Ogólnie polski piłkarz zagrał solidnie.

Jednak mecz rozpoczął się dobrze dla drużyny przyjezdnych. Juź w 6. minucie spotkania po ładnej akcji piłkę do bramki BVB skierował Raffael. Długo nie czekaliśmy na wyrównanie, niespełna minutę później gola uzyskał Aubameyang. I mieliśmy wynik 1:1.

W 15. minucie błysnął natomiast Piszczek, który strzałem głową podwyższył wynik na 2:1 dla BVB.

Dortmund prezentował się lepiej od przeciwnika z M’Gladbach, przez co padły kolejne gole. W 64. minucie bramkarza “Źrebaków” pokonał Dembele. Wynik brzmiał 3:1.

Ostatni gol to znowu dzieło Aubameyanga. Odnotowany w 68. minucie spotkania.

Trzeba zaznaczyć, że trzy asysty zanotował Marco Reus.

Mecz wywarł na widzach bardzo pozytywne wrażenie, dużo działo się na boisku. Jak pisałem w zapowiedzi 13. kolejki spotkań Bundesligi, w tym spotkaniu padnie dużo goli. I spełniło się.

Borussia Dortmund – Borussia M’Gladbach 4:1

0:1 Raffael 6′

1:1 Aubameyang 7′

2:1 Piszczek 15′

3:1 Dembele 64′

4:1 Aubameyang 68′