Twitter

Brazylia pokonała Urugwaj 1:0 w meczu towarzyskim.  Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Neymar.

Gdy europejskie drużyny grają głównie spotkania Ligi Narodów to, kraje z Ameryki Południowej nie mają takiej możliwości i muszą rozgrywać mecze towarzyskie, w dzisiejszym meczu spotkały się drużyny Brazylii i Urugwaju, ten mecz nie był jednak rozgrywany w żadnym z tych krajów, a w Londynie na Emirates Stadium.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 6. minucie, Neymar strzelał z rzutu wolnego, ale Martín Campaña świetnie interweniował. Zawodnik PSG kolejną okazję do pokonania urugwajskiego bramkarza miał po upływie kwadransa, tym razem minimalnie przestrzelił. Urugwajczycy także starali pokonać się Alissona, Luis Suárez minął obrońcę, zdecydował się na kopnięcie sprzed pola karnego jednak bramkarz Brazylijczyków, dobrze interweniował. Tuż przed przerwą podopieczni Óscara Tabáreza mieli stuprocentową okazję, by wyjść na prowadzenie. Jeden z zawodników dośrodkował w szesnastkę, tam główkował Edinson Cavani, lecz Alisson ponownie świetnie obronił. Do przerwy Brazylia remisowała z Urugwajem 0:0.

Od początku drugiej połowy Urugwajczycy wyszli z nastawieniem, by zdobyć gola. W 50. minucie szansę ku temu Suárez, lecz Alisson kapitalnie obronił jego strzał z rzutu wolnego. Później widzieliśmy głównie rozgrywanie piłki przez Canarinhos bez jakichś groźnych strzałów. Groźne uderzenie w 65. minucie oddał Neymar, ale Campaña na raty złapał futbolówkę. Kwadrans przed zakończeniem spotkania, podopieczni Tite dostali rzut karny. Diego Laxalt faulował w szesnastce Danilo i sędzia Craig Pawson choć bez przekonania, wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Neymar i pewnie wykorzystał karnego.

W końcowych minutach okazję do podwyższenia prowadzenia miał Richarlison jednak zmarnował stuprocentową okazję i ostatecznie Brazylia wygrała z Urugwajem 1:0.

Brazylia – Urugwaj 1:0