Bezbramkowy remis we Wrocławiu!

Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Lechią Gdańsk na własnym boisku w sobotnim meczu czwartej kolejki Lotto Ekstraklasy. Dodatkowo gospodarze pozostali jedną z 4 drużyn niepokonanych dotąd w lidze.

Mecz zapowiadał się emocjonujących na fakt że bracia Paxiao grali razem w drużynie z Dolnego Śląska. Już po kilku minutach gry Węgier Bence Mervo wypracował sytuację sam na sam ale trafił tylko w boczną siatkę. Kilka sekund później Marco Paixao próbował swoich sił strzelając z 20 metrów, ale świetnie bronił Pawełek. W następnych minutach mecz rozgrywał się w środku pola, ale w 40 minucie świetnym rajdem na skrzydle popisał się Sławomir Peszko i wyłożył piłkę na strzał Marco Paixao, lecz po jego strzale Pawełek przeniósł piłkę nad bramką.

W drugie połowie świetną okazję do zdobycia gola miał Grzegorz Kuświk, ale z pięciu metrów trafił obok słupka. Kwadrans gry później szansę mieli gospodarze, piłkę wywalczył Morioka ale Madej z bliskiej odległości strzelił w sam środek bramki. kilka sekund później gospodarze mieli kolejną sytuację po dośrodkowaniu Alvarinho Milinković wypuścił piłkę z rąk, ale zdołał jednak wybronić strzał Mervo.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 0-0

Żółte Kartki: Augusto, Pawelec, Stjepanović – Wawrzyniak, Janicki

Sędzia: Paweł Raczkowski

Widzowie: 13 166

Śląsk: Mariusz Pawełek – Mariusz Pawelec (58. Paweł Zieliński), Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Augusto – Alvarinho, Felipe Goncalves, Ostoja Stjepanović (76. Peter Grajcar), Ryota Morioka, Łukasz Madej – Bence Mervo (85. Kamil Biliński) – Trener: Marcin Rumak

Lechia: Vanja Milinkovic-Savic –  Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Flavio Paixao (63. Paweł Stolarski), Michał Chrapek, Milos Krasic, Rafał Wolski, Sławomir Peszko (80. Bartłomiej Pawłowski) – Marco Paixao (76. Grzegorz Wojtkowiak), Grzegorz Kuświk. Trener: Piotr Nowak