LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Legii w Gliwicach

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wygrała z Piastem Gliwice 3-1. Bramki dla “Wojskowych” zdobyli Artur Jędrzejczyk, Jose Kante oraz Dominik Nagy. Jedynego gola dla gliwiczan strzelił Michal Papadopulos.

Pierwsza bramka w meczu mogła paść już na samym początku, kiedy Patryk Dziczek uderzył po stałym fragmencie gry w boczną siatkę. Odpowiedzieć na zagrożenie ze strony gliwiczan próbował Michał Kucharczyk, ale piłka kopnięta przez skrzydłowego Legii wylądowała na trybunach. Kilka chwil później, mistrz naszego kraju wyszedł na prowadzenie po trafieniu Artura Jędrzejczyka. Prawy obrońca wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Domagoja Antolicia z rzutu wolnego. Dosłownie minutę później gospodarze mogli doprowadzić do remisu, lecz Aleksandar Sedlar nie trafił w futbolówkę na piątym metrze. W jednej z ostatnich akcji w pierwszej połowie czerwoną kartkę za faul na Dominiku Nagyu otrzymał Marcin Pietrowski, co było sporym osłabieniem prze drugą połową.

Przez czerwoną kartkę dla Pietrowskiego, trener Waldemar Fornalik musiał w przerwie dokonać jednej zmiany. Martin Konczkowski zastąpił Jorge Felixa. Pierwsze minuty drugiej odsłony gry należały do Piasta, co pokazała też strzelona bramka Michala Papadopulosa. Czech wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym Arkadiusza Malarza. Po stracie bramki, grać zaczęła również drużyna z Łazienkowskiej. Mateusz Hołownia groźnie wrzucił do Carlitosa, ale ten został w ostatniej chwili uprzedzony przez Jakuba Szmatułe. Po chwili powinno być 2-1 dla Legii, ale bramkarz gospodarzy ponownie powstrzymał hiszpańskiego napastnika. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry piłka wreszcie wpadła do siatki, a na listę strzelców wpisał się Jose Kante. Kiedy wydawało się, że to już koniec, padła jeszcze jedna bramka dla gości. Tym razem goalkeepera pokonał Dominik Nagy, który wykorzystał świetne dogranie Carlitosa.

Piast Gliwice 1-3 Legia Warszawa
55′ Papadopulos – 22′ Jędrzejczyk, 86′ Kante, 90′ Nagy

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Jodłowiec, Dziczek – Mak (80′ Hateley), Felix (45′ Konczkowski), Valencia – Papadopulos (71′ Parzyszek)

Legia Warzawa: Malarz – Jędrzejczyk, Wieteska, Astiz, Hołownia – Kucharczyk, Mączyński (58′ Cafu), Żyro (68′ Kante), Antolić, Nagy – Radović (58′ Carlitos)