Czy padnie rekord frekwencji na meczu przyjaźni? Przebili kolejną barierę

Fot. Mateusz Czarnecki

Już 40 tyś. wejściówek zostało sprzedanych na mecz Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź,  który odbędzie się już za 4 dni na Stadionie Śląskim. Bardzo prawdopodobne jest pobicie rekordu frekwencji XXI wieku, a już teraz przebita została ilość sprzedanych wejściówek na mecz w tym sezonie.

W nadchodzącej kolejce Ekstraklasy o 17:30 w “Kotle Czarownic” swój mecz rozegrają dwie ekipy, których kibice są zaprzyjaźnieni to doprowadziło do tego, że pomiędzy sektorem gości a gospodarzy nie będzie przestrzeni buforowych co znacząco zwiększyło liczbę miejsc. Następnie klub postanowił otworzyć miejsca południowe co ostatecznie zwiększyło liczbę dostępnych miejsc aż do 50 tyś.

20 kwietnia 2024r. czyli w dzień meczu Ruch będzie obchodził 104. rocznice powstania co podwyższa jeszcze rangę meczu dla kibiców. Jest to też ważne spotkanie dla gospodarzy ze względu na to, że w poprzedniej kolejce ich rywal ŁKS wyprzedził Niebieskich w tabeli, i w tej kolejce będą chcieli się odkuć.

Obecny rekord frekwencji w obecnym stuleciu wynosi 41 567 widzów na meczu Lecha z Legią w Poznaniu z 2016 roku, więc obecnie w 4 dni klub musi sprzedać ponad 1.5 tyś wejściówek, aby pobić rekord. Jeżeli wszystkie wejściówki zostaną sprzedane, trudno będzie komukolwiek pobić ten rekord, ponieważ mecz musiałby odbyć się na Stadionie Narodowym bo jest to jedyny większy stadion niż Śląski (Śląski – 54 37, Narodowy – 58 27). Najwyższą frekwencję w tym sezonie Ruch odnotował, w meczu z górnikiem ok. 38 tyś..

Warto przypomnieć że Ruch rozgrywa swoje mecze na Stadionie Śląskim a nie przy ul. Cichej, Ponieważ na ich stadionie ruszyła modernizacja, która potrwa do 2027 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.