LOTTO Ekstraklasa: Pierwsza strata punktów Zagłębia

PilkarskiSwiat.com

Podopieczni Piotra Stokowca po raz pierwszy w tym sezonie, stracili bramkę oraz punkty. Zremisowali oni na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:1.

“Miedziowi” nie zdominowali rywala, jak to do tej pory mieli w zwyczaju, jeżeli chodzi o rozgrywki naszej ligi w tym sezonie. Groźniejsza była drużyna ze Szczecina, która w Lubinie walczyła o wyjście ze strefy spadkowej. Do tej pory Pogoń zajmowała w tabeli miejsce 15. z dorobkiem jednego punktu, wyprzedzając tylko Lecha Poznań. Po golu Kamila Drygasa w 61′ minucie spotkania, goście wyszli na prowadzenie i wydawało się, że wrócą do domu z kompletem punktów. Tuż przed końcem meczu, odpowiedział Łukasz Janoszka i na sześć minut przed końcem, ustalił wynik tego starcia.

Zagłębie: Polacek – Dziwniel (46′ Todorovski), Jach, Guldan, Tosik – Kubicki, Ł. Piątek, Janoszka, Rakowski (64′ Starzyński), Janus – Papadopulos (58′ K. Piątek)

Pogoń: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Matras, Drygas, Delev (82′ Nunes), Murawski, Gyurcso – Kitano (70′ Zwoliński)