Areny EURO 2020: Stadio Olimpico w Rzymie

https://www.mappediviaggio.com/

Już w piątek 11 czerwca ruszają szesnaste rozgrywki o tytuł mistrza Europy w piłce nożnej w historii. Będzie to turniej niezwykły. Dotychczas organizatorami imprezy był jeden lub dwa kraje, tak jak w przypadku chociażby Polski i Ukrainy w 2012 roku. Tym razem EURO zostanie rozegrane w 11 krajach. W każdym z nich piłkarzy ugości jeden stadion. W specjalnej serii artykułów postaram się Państwu przybliżyć areny zmagań europejskie czempionatu. Dziś skupimy się na rzymskim Stadio Olimpico

Stadio Olimpico w Rzymie
Temples of The Cult: The Stadio Olimpico In Rome

Stadion Olimpijski w Rzymie jest bez wątpienia miejscem świętym dla włoskiego futbolu. Trudno o to, aby nim nie był skoro sam futbol jest dla tego narodu rzeczą świętą. A to właśnie rzymska arena jest głównym stadionem piłkarskim w tym kraju. Budowę obiektu zakończono w 1937 roku. Wtedy też został on oficjalnie przeznaczony do użytku. Stadion został rozbudowany jednak do większych rozmiarów w 1952 roku z myślą o odbywających się w 1960 roku Igrzyskach Olimpijskich w stolicy Italii. Osiem lat później Stadio Olimpico gościł finał Mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech pomiędzy gospodarzami a Jugosławią. Wówczas też Włosi zdobyli swoje jedyne jak dotąd Mistrzostwo Europy. Gospodarzami turnieju byli też w 1980 roku. Wtedy jednak zajęli nieco mniej satysfakcjonujące miejsce, a mianowicie czwarte. Finał imprezy był również rozgrywany w Rzymie, a triumfowali w nim reprezentanci RFN, którzy pokonali w decydującym meczu Belgię. Ponadto na stadionie w Rzymie gościł też finał organizowanych we Włoszech Mistrzostw Świata w 1990 roku. Tamtym razem również arena okazała się szczęśliwa dla Niemców. Pokonali oni wówczas Argentynę wynikiem 1:0.

Stadion Olimpijski w Rzymie widział już wiele pasjonujących pojedynków z udziałem największych gwiazd futbolu. Oprócz licznie rozgrywanych tutaj rozgrywek reprezentacyjnych, odbyły się tu również finały europejskich rozgrywek klubowych. Pierwszy miał miejsce w 1977 roku, gdy o triumf w Pucharze Europy rywalizował Liverpool i Borussia Moenchengladbach. Ostatni odbył się w 2009 roku, kiedy Barcelona wygrała Ligę Mistrzów ogrywając w finale Manchester United. Codzienność na Stadio Olimpico jest równie ciekawa. Gospodarzami obiektu są oba rzymskie zespoły rywalizujące w Serie A, czyli AS Roma i Lazio.

Na Stadio Olimpico odbędą się łącznie cztery konfrontacje Mistrzostw Europy. Wszystkie trzy z grupowych pojedynków rozegrają tu Włosi, począwszy od meczu otwarcia Euro przeciwko Turcji 11 czerwca. Zagości tutaj również faza pucharowa, a konkretnie ostatni z ćwierćfinałów, który zostanie rozegrany 3 czerwca. Pojemność stadionu liczy sobie 70 364 miejsca. Na turnieju będzie mogło pokazać się tu 17 000 fanów.

Lo stadio Olimpico di Roma a rischio per Euro 2020: Il 19 aprile decisione  finale


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *