Amerykanie w ćwierćfinale Copa America Centenario

sports.ndtv.com

W ostatniej kolejce grupy A , Amerykanie toczyli bezpośredni bój o awans do ćwierćfinału z reprezentacją Paragwaju. Przed tym meczem było wiadomo ,że  Amerykanie mając trzy punkty po dwóch meczach by awansować do ćwierćfinału  mogą ten mecz zremisować natomiast Paragwaj mając zaledwie jeden punkt do awansu potrzebował zwycięstwa. Mecz  zakończył się zwycięstwem reprezentacji USA 1:0(1:0), a jedynego gola strzelił Clint Dempsey.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Paragwajczycy już w 11.minucie kiedy to wyprowadzili kontratak trzech na jednego niestety Miguel Almiron  nie zdołał nawet podać będąc w polu karnym do któregoś z kolegów z zespołu i akcja zakończyła się czystym wślizgiem Johna Brooksa ,który w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Osiem minut później kolejną akcję wyprowadzali Paragwajczycy tym razem Antonio Sanabria kiedy wydawało się , że może być faulowany w polu karnym wstał i wycofał piłkę do Derlisa Gonzaleza, który zagrał piłkę na głowę do Dario Lezcano jednak w tej sytuacji lepszy okazał się bramkarz amerykański Brad Guzan i Paragwajczycy mieli tylko rzut rożny. W 24.minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Clint Dempsey, ale niestety piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 27.minucie Michael Bradley zagrywa do Gyasiego Zardesa a ten schodzi na lewą stronę jednak żaden z obrońców nie utrudnia mu możliwości podania i ten zagrywa płasko po ziemi w pole karne i znajduje Dempsey’a, który otwiera wynik meczu. W 45.minucie Sanabria zagrywa prostopadle do Lezcano i tym  samym napastnik paragwajski wychodzi sam na sam z Bradem Guzanem i górą wychodzi z tego pojedynku bramkarz amerykański. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Trzy minuty po przerwie w bardzo krótkim odstępie czasu DeAndre  Yedlin  zarobił dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. W 56.minucie z rzutu wolnego próbował dośrodkować Ayala jednak jego dośrodkowanie wyłapał bez problemu Brad Guzan. W 82.minucie dwie świetne okazje mieli podopieczni Ramona Diaza jednak strzały Jorge Beniteza i Miguela Almirona obronił fantastycznie Brad Guzan. Więcej bramek już nie padło i Amerykanie mogli się cieszyć z  awansu do 1/4 finału z pierwszego miejsca ponieważ Kolumbia przegrała swój mecz z Kostaryką 2:3 i straciła przez tą porażkę pierwsze miejsce w grupie A.

USA-Paragwaj 1:0(1:0)

1:0-Clint Dempsey 27′

USA: Guzan – Yedlin, Cameron, Brooks, Johnson – Bedoya (75. Zusi), Bradley (C), Jones – Zardes, Dempsey (50. Orozco), Wood (83. Beckerman).
Rezerwowi: Horvath, Howard – Birnbaum, Besler, Nagbe, Orozco, Beckerman, Kitchen, Pulisic, Wondolowski, Zusi, Castillo.

Paragwaj: Villar (C) – Balbuena (46. Iturbe), G. Gómez, P. da Silva, Samudio – González, V. Ayala, Ortiz (55. Rojas), Almirón – A. Sanabria (64. Benitez), Lezcano.
Rezerwowi: A. Silva, D. Barreto – Piris, B. Valdez, Benitez, Rojas, É. Benítez, B. Riveros, Iturbe, N. Valdez, Piris Da Motta.
Czerwona kartka: De Andre Yediln 48′ (druga żółta kartka)