espnfc.com

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Copa America Chile pokonało Boliwię 2:1. Miało przy tym sporo szczęścia, bowiem dzięki przerwaniu gry w trakcie meczu doliczono później dziesięć minut. W tym czasie Arturo Vidal zapewnił Chilijczykom zwycięstwo golem z rzutu karnego. Tym samym Boliwia została pozbawiona szans na wyjście z grupy, a Chile dokona tego jeżeli w ostatniej kolejce nie przegra z Panamą.

Chile – Boliwia 2:1 (0:0)
1:0 – Arturo Vidal 46′
1:1 – Jhasmani Campos 61′
2:1 – Arturo Vidal (k.) 90+10′

Chile: Claudio Bravo – Mauricio Isla (76′ Jose Fuenzalida), Gary Medel, Gonzalo Jara, Jean Beausejour – Arturo Vidal, Pablo Pedro Hernandez, Charles Aranguiz – Alexis Sanchez, Mauricio Pinilla (58′ Eduardo Vargas), Fabian Orellana (68′ Edson Puch).

Boliwia: Carlos Lampe – Erwin Saavedra, Ronald Eguino, Edward Zenteno, Luis Gutierrez, Diego Bejarano – Juan Arce (54′ Rodrigo Ramallo), Alejandro Melean, Raul Castro (58′ Jhasmani Campos), Martin Smedberg-Dalence – Yasmani Duk (82′ Walter Veizaga).

Żółte kartki: Hernandez (Chile) oraz Eguino, Campos, Veizaga, Gutierrez (Boliwia).

Sędzia: Jair Maruffo (USA).