Adam Nawałka: Nieprawdą jest to, że w zespole były jakieś rozłamy

Adam Nawałka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po bolesnej porażce reprezentacji Polski z Kolumbią (0:3), na dzisiejszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał selekcjoner kadry – Adam Nawałka.

Nigdy nie podejmuję decyzji na gorąco. Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu. Interesuje mnie następny mecz. Po ostatnim meczu oddam się do dyspozycji zarządu i prezesa PZPN. To nie jest czas na rozmowę o mojej przyszłości. Od początku naszej pracy z reprezentacją Polski aspekt mentalny był dla nas bardzo ważny. Przejmowałem drużynę w trudnej sytuacji i pod względem mentalnym był duży postęp. Musimy spojrzeć na poziom przeciwnika. Zawodnicy wczoraj dali z siebie wszystko – podjęli rywalizację na wysokim poziomie, ale przeciwnik był z najwyższej półki. Kolumbia to jeden z naszych najlepszych rywali od lat. Mnie interesuje następny mecz. Reprezentujemy Polskę – to kadra, która w trudnych momentach musi stanąć na wysokości zadania. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Jestem odpowiedzialny za to, co się wydarzyło. Mundial to nie to samo, co EURO. Każdy miał swoje marzenia i plany. Staraliśmy się zrobić wszystko, aby optymalnie się przygotować do mistrzostw. Nieprawdą jest to, że w zespole były jakieś rozłamy. Nic takiego się nie działo. W takich momentach trzymamy się razem.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.