Adam Nawałka: Widać, że drużyna wreszcie zaczęła funkcjonować, wchodzi na właściwe tory

Michał Probierz

Fot. Mateusz Czarnecki

– Mecz z Estonią jest niezwykle ważny, nie wolno lekceważyć tego rywala, ale będzie to świetna okazja, by zgrać drużynę, dopracować szczegóły – mówi Adam Nawałka w “Polsacie Sport”.

Biało-czerwoni w zmaganiach eliminacji mistrzostw Europy dali się wyprzedzić Albanii oraz Czechom. Pora teraz na baraże, w których zagramy z Estonią – 21 marca. Selekcjonerzy Fernando Santos oraz Michał Probierz nie wykorzystali z możliwości i jakości zawodników, którzy, przynajmniej teoretycznie powinni radzić sobie z rywalami, ponieważ grają w silniejszych klubach.

– W sytuacji, w której nadal mamy szansę na awans, ja nie zamierzam szukać dziury w całym. Liczy się tylko to, co przed nami. Selekcjoner Michał Probierz na pewno wie, że najbliższe cztery miesiące trzeba poświęcić na przygotowanie strategii, pod tym względem musimy zrobić maksimum i to w każdym aspekcie – zauważa były trener kadry, który dotarł do ćwierćfinału EURO 2016.

Baraże Polaków o mundial w Katarze okazały się sukcesem, kiedy pokonali Szwedów. – Przede wszystkim widać, że drużyna wreszcie zaczęła funkcjonować na odpowiednim poziomie, wchodzi na właściwe tory. Pamiętajmy, że selekcjoner Probierz dopiero rozpoczął swą pracę. Najlepszym spoiwem zespołów są zwycięstwa, to one budują. Michał ma właściwe podejście do zawodników, widać, że do nich trafił, a to jest niezwykle istotne – dodaje.

– Nasza sytuacja to wynik wielu błędnych decyzji. Nie ma co do nich wracać, wyciągać trupów z szafy. Dogłębną analizę zostawmy ludziom związanym z reprezentacją. Skupmy się na przyszłości, przed nami arcyważne baraże. Warto podejść do nich z entuzjazmem i pokazać, że nawet w dobie zmiany pokoleniowej Polska ma nadal dobrych piłkarzy – podsumowuje.

źródło: polsatsport.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.