Szewczenko: Nie krytykujmy i nie osądzajmy drużyny

Andrij Szewczenko

fifa.com

Andrij Szewczenko nie ukrywał rozczarowania po porażce z reprezentacją Ukrainy. – Patrząc na styl gry, zagraliśmy dobrze, ale z wyniku nie jestem zadowolony – stwierdził.

Nasi wschodni sąsiedzi długimi momentami dominowali nad „biało-czerwonymi”, a dwa katastrofalne błędy zadecydowały o końcowym rezultacie. – Próbowaliśmy równomiernie rozłożyć siły w drużynie, zmieniłem skład, bowiem przed nami jeszcze inne trudne spotkania. A to był mecz towarzyski, cenny pod wieloma względami dla trenera. Pozyskaliśmy sporo informacji po tym spotkaniu. Nie krytykujmy i nie osądzajmy drużyny. Jasne, słono zapłaciliśmy za dwa błędy. Nie możemy jednak dramatyzować – przyznał selekcjoner, cytowany przez „laczynaspilka.pl”.

– Na pewno trudno się gra bez kibiców, zarówno dla zawodników, jak i trenerów. Pamiętamy, gdy było wsparcie fanów. Mam nadzieję, że wkrótce sytuacja na świcie poprawi się i wrócimy do normalności – dodał. Odniósł się również do Andrija Łunina. – Wszyscy się mylimy, to młody i zdolny bramkarz. Nie zawsze dało się panować nad piłką. Musimy dopracować kilka spraw. Po to jest towarzyskie granie, by się jeszcze uczył, ale według mnie rozegrał dobry mecz – podkreślił.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Przed reprezentacją Ukrainy dwa kluczowe spotkania w Lidze Narodów. Z Niemcami (14 listopada) oraz Szwajcarią (17 listopada). – W czwartek wylatujemy do Niemiec. Przed nami kolejne wyzwania. Nie planuję dodatkowych powołań, pozostajemy w niezmienionym składzie – skończył Andrij Szewczenko. Wczorajszy mecz z Polską był jego 39 jako trenera Ukrainy.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.