Emocjonalne słowa Ołeksandra Zinczenki przed Szkocją: Chcemy powstrzymania wojny

Mikołaj Barbanell


Ołeksandr Zinczenko wybuchnął płaczem na konferencji prasowej przed barażem ze Szkocją (godz. 20:45). Obiecał dać Ukraińcom niesamowite emocje zwieńczone zwycięstwem.

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przesunięto jeden z baraży na czerwcowy termin. Dla całej Ukrainy będzie to wzruszający moment, ponieważ trwają potężne walki we wschodniej części kraju i sport zszedł na drugi plan. Piłkarze od kilku tygodni przygotowywali się w Słowenii, a następne dni spędzie w Polsce.

– Każdy Ukrainiec chce jednej rzeczy – powstrzymania tej wojny – powiedział Ołeksandr Zinczenko, dla którego był to niezwykle emocjonalny moment. Nie zdołał powstrzymać łez.

– Rozmawiałem z ludźmi z różnych krajów na całym świecie i rozmawiałem z kilkoma ukraińskimi dziećmi, które po prostu nie rozumieją, co dzieje się na Ukrainie – dodał. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to jako drużyna mamy własne marzenia. Chcemy pojechać na mundial. Chcemy dać niesamowite emocje Ukraińcom, bo w tej chwili tak bardzo na to zasługują – zaznaczył.

25-latek od początku wojny pokazywał emocje na boisku, jak i poza nim. Siedząc w sali konferencyjnej na Hampden Park ze swoim trenerem Ołeksandrem Petrakowem ponownie popłynęły łzy odpowiadając na pytanie ukraińskiego dziennikarza.

Podkreślił, że  Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że dziś wojna toczy się w Ukrainie, a jutro może to spotkać ich państwo.Więc dlatego musimy być zjednoczeni i musimy całkowicie pokonać agresję. Jestem pewien, że cała Ukraina będzie nas obserwowała. Poczujemy wsparcie od rodaków. Postaramy się, aby ludzie byli szczęśliwi i dumni – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.