Piotr Zieliński po powrocie do kadry: Z meczu na mecz czuję się coraz lepiej

Jacek Góralski, )Piotr Zieliński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na pewno nie było mi dziś łatwo, ale z meczu na mecz czuję się coraz lepiej – powiedział Piotr Zieliński, który we wczorajszym starciu z Ukrainą (1:0) zanotował asystę przy golu Krzysztofa Piątka.

Jerzy Brzęczek nie mógł skorzystać z pomocnika SSC Napoli w październiku, gdyż ten przechodził chorobę Covid-19. Powoli wraca do pełnił sił i dostał 45 minut na Stadionie Śląskim w Chorzowie. – Dziś zagrałem w wyjściowym składzie i zszedłem w przerwie. Nie chcieliśmy ryzykować dłuższego pobytu na boisku, choć byłem gotów na dziesięć-piętnaście minut więcej. Szanuję decyzję trenera, cieszę się z tego, co dostałem i powrotu do kadry narodowej – zaznaczył.

26-latek z Ząbkowic Śląskich zachował czujność przy błędzie golkipera Łunina, który zamiast wyekspediować piłkę daleko, to zamachnął się i futbolówka znalazła się przy nogach naszego zawodnika. – Przy pierwszej bramce dla nas bramkarz Ukrainy nie zachował się najlepiej, ale piłka nożna to gra błędów. Udało mi się przejąć piłkę, Krzysiek Piątek zrobił fajny ruch, więc jednym podaniem minąłem trzech skupionych na mnie defensorów. Brawa dla Krzyśka, bo ten strzał wydawał się łatwy, ale skierowanie piłki do siatki z takiej odległości wcale nie jest takie proste do wykonania – zauważa.

– Wynik był pozytywny, ale nie ma co ukrywać, że gra pozostawiła trochę do życzenia. Trzeba być zadowolonym ze zwycięstwa, bo rywal ma określoną klasę, ale nieco do poprawy nam zostało. Co do mojej pozycji, od tego, by decydować gdzie i czy w ogóle ma grać Piotr Zieliński, jest selekcjoner. Kadra jest bardzo szeroka, każdy chce grać od pierwszej minuty, więc z meczu na mecz trzeba potwierdzać swoją wartość. Ja najbardziej komfortowo czuję się jako środkowy, półlewy pomocnik, ale gdy trzeba, mogę występować również na boku – kończy Piotr Zieliński.

źródło: laczynaspilka.pl / własne