Znamy składy na mecz Macedonii Północnej z Polską

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka rozegra wyjazdowe spotkanie z Macedonią Północną w Skopje. “Biało-Czerwoni” są liderem grupy G z kompletem punktów, natomiast gospodarze dzisiejszej potyczki zgromadzili cztery “oczka”.

– Wygraliśmy dwa pierwsze mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 i jesteśmy liderem swojej grupy. Te zwycięstwa dodały nam otuchy i wiary w siebie, ale na pewne nie uśpiły. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to dopiero początek przygody. Już dwie pierwsze kolejki kwalifikacji pokazały, że mamy bardzo wyrównaną grupę, w której każdy może wygrać z każdym i walka o awans będzie toczyła się do ostatnich kolejek. Mamy swój cel – obraliśmy kurs na mistrzostwa Europy 2020 i chcemy na nie pojechać, dlatego musimy wygrywać jak najwięcej meczów i zdobywać jak najwięcej punktów – powiedział przed meczem Kamil Glik.

Ostatni mecz Polacy przeciwko Macedonii rozegrali w 2012 roku. Wówczas pokonaliśmy ich (4:1) po bramkach Arkadiusza Milika, Szymon Pawłowski, Artur Jędrzejczyk oraz Waldemar Sobota.

07.06.2019, 3. kolejka eliminacji do EURO 2020, National Arena Toshe Proeski w Skopje

Macedonia Północna – Polska -:- (-:-)

Macedonia:

Polska: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich – Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi