Znamy obsadę sędziowską meczu Anglia – Polska!

uefa.org

UEFA postanowiła, iż środowe starcie na Wembley poprowadzi holenderski arbiter – Björn Kuipers.

Björn Kuipers to 48-letni arbiter, który jest międzynarodowym sędzią piłkarskim od roku 2006. Od roku 2009 jest również posiadaczem licencji FIFA Elite. Dwukrotnie prowadził spotkania na mistrzostwach świata(2014 i 2018), tyle samo razy był też arbitrem podczas EURO(2012 i 2016).  Na co dzień sędziuje spotkania holenderskiej Eredivisie oraz europejskich pucharów. Prowadził już nawet dwa mecze fazy pucharowej Champions League, a mianowicie Barcelona – PSG(1:4) i Juventus – Porto(3:2).

Dotychczas Kuipers czterokrotnie sędziował spotkania reprezentacji Polski. Ostatni raz miało to miejsce w 2016 roku w meczu towarzyskim przeciwko reprezentacji Słowenii, w którym to zremisowaliśmy 1:1, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Teodorczyk. Ponadto Holender sędziował też jeden z naszych meczów podczas EURO 2016, konkretnie z Niemcami(0:0).

Asystentami 48-latka będą jego rodacy. Przy liniach czuwać będą Rogier Honig i Erwin Zeinstra, a arbitrem technicznym będzie Allard Lindhout. Początek spotkania już w środę o 20:45.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *