Znamy już pierwsze wyroki (Finał PP)

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Trudno zapomnieć wydarzenia na Stadionie Narodowym podczas finału 62. edycji Pucharu Polski. Dzisiaj został ogłoszony pierwszy wyrok skierowany do jednego z kibiców, który przesadził z „oprawą” meczu.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok Tomaszowi H. Wspomniany kibic jest zobowiązany do zapłacenia kary – 4 tysiące złotych (200 stawek dziennych – 20 zł). Sąd Okręgowy ponadto zakazał mu uczestniczenia w imprezach masowych przez 4 lata.

Podstawa prawna (art.60. Pkt 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych): „Kto w czasie trwania masowej imprezy sportowej, w tym meczu piłki nożnej, wdziera się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.”

Źródło: SportoweFakty.pl


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.