Lech i Legia ukarane po finale Pucharu Polski

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

PZPN podjął decyzję w sprawie kar po poniedziałkowym finale Pucharu Polski. Lech Poznań zagra w przyszłorocznej edycji Puchar Polski, lecz bez udziału publiczności. Obie drużyny poniosą również kary finansowe.

Do ewentualnego wykluczenia Kolejorza z Pucharu Polski odniósł się rzecznik PZPN. – Chcieliśmy nałożyć taką karę, która uderzy najmocniej w fanów, a nie w klub – tłumaczy decyzję PZPN rzecznik związku, Jakub Kwiatkowski. – Takiej kary nie przewiduje regulamin – dodał Kwiatkowski.

W oświadczeniu wydanym dziś przez PZPN może dowiedzieć się o szczegółach kar, dla Lecha Poznań jest to:

  • kara zasadnicza zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpuchar Polski w 2016 roku
  • kara zasadnicza zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpuchar Polski w 2016 roku
  • kara zasadnicza zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016
  • dodatkowa kara pieniężna w wysokości 250 tys. złotych.

Dla Legii Warszawa jest to:

  • kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubów do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej – niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.

 

źródło: PZPN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x