Ekstraklasa: Legia Warszawa wykonała plan!

Paweł Maul (Pilkarskiswiat.com)

Legia Warszawa po raz 11. mistrzem Polski. Ekipa Czerczesowa przed własną publicznością ograła 3:0 Pogoń Szczecin. To przepiękny prezent na stulecie klubu.

Mecz rozpoczął się od wielu pojedynków w środkowej strefie boiska. Obie ekipy chciały potwierdzić, że dziś ich interesuje jedynie zwycięstwo. „Portowcy” próbowali z dystansu, a Legia chciała coś zrobić na skrzydłach, W 14.minucie Jakub Słowik skapitulował, a zaskoczył go… własny obrońca – Jakub Czerwiński. Stoper zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Tomasza Jodłowca.

Przepięknego gola mógł chwilę później zdobyć Guilherme, jednak zagranie z okolic pola karnego powędrowało obok lewego słupka bramki. W 32.minucie kunszt bramkarski potwierdził Arkadiusz Malarz, wyciągając piłkę, która zmierzała w lewe okno. Dośrodkowanie z lewego skrzydła usiłował skutecznie sfinalizować Dvalishvili. Na moment przed zakończeniem sytuację miał Nikolić, lecz z ostrego kąta uderzył wprost w Słowika.

Po przerwie organizatorzy meczu zostali zaskoczeni przez kibiców, którzy użyli rac. Z powodu słabej widoczności spotkanie zostało przerwane na parę minut. Grę wznowiono w 56.minucie. W drugiej odsłonie dominowała Legia, która chciała jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu do bramki Pogoni trafił Nikolić. Węgier technicznym strzałem z paru metrów zaskoczył Słowika. Gospodarze poszli za ciosem, co udokumentował parę chwil później Hamalainen, kończąc wybitną „piętkę” Guilherme. Arbiter z racji przerwy przedłużył zawody o dziesięć minut. W tym okresie na plac gry pojawili się Saganowski oraz Aleksandrov.

Legia dziś potwierdziła dominację na polskim rynku. Stanisław Czerczesow wykonał bardzo dobrą pracę.

Legia Warszawa 3:0 Pogoń Szczecin

Strzelcy:

1:0 Czerwiński (og) (14′)

2:0 Nikolić (84′)

3:0 Hamalainen (86′)

Żółte kartki: Pazdan (25′), Nikolić (86′) – Matras (80′)

Skład gospodarzy: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Guilherme, Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk – Hamalainen (90+1′ Saganowski), Nikolić (90+10′ Aleksandrov)

Skład gości: Słowik – Nunes, Fojut, Czerwiński, Lewandowski (73′ Zwoliński) – Murawski, Gyurcso (73′ Akahoshi), Matras, Frączczak, Kort (90+3′ Przybecki) – Dvalishvili