Wysoka wygrana Włochów w meczu towarzyskim przeciwko San Marino

Reprezentacja Włoch

Włochy, Reprezentacja Włoch, Italia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Podopieczni Roberto Manchinego pokonali w spotkaniu towarzyskim San Marino aż 7:0. Był to prawdziwy koncert strzelecki, jednak na tle takiego rywala nie powinno większego problemu.

Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać do 32. minuty. Wtedy to Federico Bernardeschi popisał się fantastycznym uderzeniem. Kilka chwil później było już 2:0. Gianmarco Ferrari odnalazł się tuż przed polem karnym, a następnie oddał strzał w sam środek. Golkiper drużyny przeciwnej nie miał szans na obronę, z uwagi na siłę uderzenia.

Po zmianie stron błąd popełnił obrońca, któremu Matteo Politano odebrał piłkę. Zawodnik Napoli pewnie podwyższył na 3:0. Swojego drugiego gola zdobył w 77. minucie, kiedy uderzył z pierwszej piłki. Dublet w tym starciu zaliczył także Matteo Pessina, pomocnik Atalanty. Z trafienia mógł cieszyć się także Andrea Belotti.