UEFA postanawia znieść zasadę goli na wyjeździe!

Sankcje dla przywódców SuperLigi?

tylemagazine.com

Jak donosi Martyn Ziegler, dziennikarz czasopisma The Times, UEFA postanowiła znieść zasadę goli zdobywanych na wyjazdach.

Rewolucja w piłce nożnej trwa dalej. Ale akurat tej zmiany domagali się wszyscy, nie tylko piłkarze czy prezesi klubów. Przede wszystkim kibice mieli z tym ogromny problem patrząc na wyniki poszczególnych spotkań. Chociażby rywalizacja PSG z Manchesterem United, gdzie na Old Trafford było 2:0 dla Paryżan, a w rewanżu 1:3. Teoretycznie wynik 3:3, ale awansuje ten, kto strzelił więcej goli na wyjazdach. Teraz takie akcje w końcu się zakończą.

UEFA zamierza znieść tę zasadę! Teraz w dwumeczu jeśli wynik będzie remisowy do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka. Niezależnie od tego kto strzeli więcej na wyjeździe, czy u siebie arbiter nakaże grę przez kolejne 30. minut, później ewentualne karne. Ten pomysł musi jeszcze zatwierdzić komitet wyrównawczy. Decyzja ma zostać ogłoszona w ciągu najbliższych dni.