NA GORĄCO

Wypowiedzi po meczu Polska-Litwa

12 czerwca 2018, 22:11 | Foto: Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat) | Autor: Dawid Basiak
Wypowiedzi po meczu Polska-Litwa
Mistrzostwa Świata
0

Reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonała Litwę 4:0 i w znakomitych nastrojach wyleci do Rosji. Był to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed mundialem.

Adam NawałkaMogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony z przebiegu przygotowań jakie w dalszym ciągu prowadzimy. Był to generalny sprawdzian przed naszym pierwszym meczem, który jest naszym podstawowym celem. Myślimy o następnych spotkaniach fazy grupowej, dlatego chcieliśmy sprawdzić większą liczbę zawodników. Niektórzy dostali szansę, by zaprezentować się czy to w trójce, czy w czwórce obrońców. Biorąc pod uwagę przebieg dzisiejszego meczu można być zadowolonym.

Robert Lewandowski: Ten mecz był dla nas niczym dobry trening i trzeba przyznać, że wypadliśmy w nim naprawdę nieźle. Litwini nie postawili nam wysoko poprzeczki, ale naszym celem było głównie sprawdzenie poziomu naszej wytrzymałości i kondycji, a także to, by uniknąć kontuzji, byśmy w jak najsilniejszym składzie mogli jutro wylecieć do Rosji… Bardzo trudno porównać to spotkanie do poprzedniego sparingu z Chile. To zupełnie inni rywale, inna półka. Jesteśmy jednak zadowoleni z faktu, że dziś poprawiliśmy naszą grę w wielu aspektach. Na mecz z Litwą wyszliśmy z bardzo dużą pewnością siebie i taką postawę musimy przenieść na pierwszy mecz z Senegalem. Właśnie to starcie będziemy mieli w głowie od jutra. Później przyjdzie czas na kolejne spotkania i rywali, jednak mogę z pewnością powiedzieć, że do Rosji lecimy dobrze przygotowani

Dawid Kownacki: Dla takich chwil wszystko się robi. To piękne przeżycie strzelić gola przy takiej publiczności i dla reprezentacji… Litwa nie jest przeciwnikiem z europejskiego topu, ale z takimi tez łatwo się nie gra. Są zawodnicy, którzy przyjeżdżają zagrać z nami i to dla nich duże przeżycie, pełna mobilizacja. Nie był to spacerek.

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi