Wypowiedzi piłkarzy Barcelony po meczu z Osasuną

Barcelona

twitter: fcbarcelona

Wczoraj Barcelona wygrała na El Sadar 2:0 z Osasuną. Po meczu głosu udzielili dwaj wychowankowie Barcy – Oscar Mingueza oraz Ilaix Moriba, czyli jeden ze strzelców bramki.

Ilaix Moriba wypowiedział się między innymi na  temat sytuacji w lidze oraz podzielił się swoimi odczuciami po swojej debiutanckiej bramce w La Lidze.

O pierwszej bramce w lidze

–  “Zawsze chcę dawać z siebie wszystko dla zespołu. Lubię strzelać gole, dlatego właśnie nie zostałem bramkarzem.”

–  “Akcja była dynamiczna, a sama sytuacja była trudna. Nie było dużo czasu na zastanawianie się. Na szczęście Leo do mnie zagrał, nie mam pojęcia, jak to zrobiłem. Uderzyłem lewą nogą i dzięki Bogu wpadło. Nie zapomnę tego do końca swojego życia. Messi od pierwszego meczu powtarzał mi, żebym strzelał i to z dalszej odległości, i to właśnie zrobiłem – dał mi piłkę, a ja uderzyłem.”

– “Cieszę się, że strzeliłem pierwszą bramkę na tym samym stadionie co Ansu. Jest dla mnie jak brat.”

Sytuacja w lidze

–  “My nigdy nie uważaliśmy, że zwycięstwo w lidze jest już przesądzone. Jest ciężko, ale będziemy walczyć tak jak zawsze, ponieważ tego uczą nas od dziecka tutaj w Barcelonie. Nigdy nie uznamy, że coś jest przegrane, podobnie będzie w środę. “

Derby Madrytu

–  “Oby obie drużyny straciły punkty. Jeśli jednak miałaby je stracić tylko jedna z nich, niech to będzie Atletico, bo jest wyżej w tabeli.”


Oscar Mingueza skomentował między innymi formę Barcelony i odniósł się do środowego spotkania przeciwko PSG w Lidze Mistrzów.

Aktualna forma drużyny

–  “Zespół ma dobrą passę. Ciesze się, że dostaję minuty, staram się je wykorzystać dla dobra zespołu. Drużyna jest w gazie i pokazuje dobrą postawę.”

–  “Od teraz wszystkie mecze traktujemy jak finały. To było dla nas ważne, aby odnieść zwycięstwo w lidze, tuż po spotkaniu pucharowym. Musieliśmy tego dokonać, żeby zbliżyć się w tabeli do aktualnego lidera.”

O debiucie siostry w pierwszej drużynie Barcy

–  “Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Była w Barcelonie B, a w klubie jest od wielu lat. Niestety nie mogłem zobaczyć jej meczu, ale wiem, że zagrała kilka minut. Bardzo się cieszę, że się jej udało.”

tłumaczenie: FCBarca.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *