Zidane: Każdy zawodnik może dać od siebie więcej

Zidane

as.com

Zinedine Zidane pojawił się wczoraj na konferencji przed dzisiejszymi, ligowymi derbami przeciwko Atletico Madryt. Szkoleniowiec Królewskich odniósł się między innymi do powrotu Karima Benzemy oraz do wagi tego spotkania.

O relacji z Benzemą

–  “Karim jest wyjątkowym zawodnikiem. Głównie ze względu na to, co robi na boisku. Benzema to radość dla piłki nożnej i dla mnie jako trenera. Kiedy tu przybył, dużo o nim mówiono. Teraz, dziesięć lat później możesz zobaczyć, jakim jest graczem i jak mocno się poprawił. Jest wyjątkowym graczem dla wszystkich fanów Realu Madryt.”

Derby

–  “Nie mam pojęcia co się wydarzy, musimy zagrać znakomite spotkanie. Wiemy, że gramy z pierwsza drużyną w tabeli. Musimy dobrze zacząć i rozegrać dobre spotkanie przez 90 minut. Atletico pokazywało już co potrafi. Zawodnicy lubią grać w takich spotkanich.”

 O faworycie w derbach

–  “Żadna drużyna nie jest faworytem, w derbach ich nie ma. Postaramy się zagrać  dobry mecz. Kibice chcą zobaczyć dobrą grę.”

O stanie fizycznym Benzemy

–  “Czy jego występ będzie ryzykiem? Nie będziemy ryzykować, nie chcę tego. Nie lubię, gdy są jakieś wątpliwości. Ci, którzy jutro zagrają, będą gotowi na 100 procent.”

O znaczeniu dzisiejszego spotkania

–  “Gramy jutro kolejny mecz, o kolejne trzy punkty. To finał, ale jak wszystkie mecze. Gdy gramy, zawsze musimy zwyciężać. Niezależnie od tego co się wydarzy, będziemy liczyć się w lidze. Skupiamy się na rozegraniu dobrego meczu, na niczym więcej.”

Brak goli Viniciusa i Asensio

–  “Każdy ma na ten temat swoje zdanie. Chcemy strzelać więcej goli, ale najważniejsze to tworzyć sytuacje. Z pewnością każdy zawodnik może dać od siebie więcej, wszyscy chcą się poprawić i mieć lepsze statystki.”

Defensywa Realu

–  “Wiemy, że defensywa to nasza siła. Powtarzam się, ale bronienie to nie jest kwestia tylko czterech zawodników. Robimy to ostatnio dobrze i musimy pozostać na tej drodze.”

Uraz Hazarda

–  “Nie ma odnowienia kontuzji u Edena, jest wręcz przeciwnie. Chcemy po porostu, żeby był sprawny w stu procentach. Idziemy krok po kroku, bez pośpiechu. Wiemy jak ważną częścią zespołu jest Hazard, ale patrzymy na jego odczucia. Chcemy, aby po powrocie czuł się silny. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu będzie mógł być z nami.”


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *