W spotkaniu trzeciej kolejki grupy “B” w Champions League VFL Wolfsburg pokonał holenderskie PSV Eindhoven 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Bas Dost oraz Max Kruse.

W pierwszej połowie widowisko nie porywało. Jedyną godną sytuację, która można było odnotować była strzał z półwoleja Maxa Kruse, ale jego uderzenie w wspaniały sposób obronił Zoet.

W drugiej części meczu kibice zgromadzeni na Volksvagen Arena wreszcie doczekali się bramek. W 46. minucie Bas Dost dobił dobił strzał Joshuy Guilavoguiego i “Wilki” wyszły na prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i szybko zdobyli drugiego gola. David Caligiuri wypatrzył w polu karnym Kruse i idealnie dośrodkował na głowę rodaka a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce PSV.

Holendrzy mogli zmniejszyć rozmiary porażki, lecz w doliczonym czasie gry Jürgen Locadia nie potrafił pokonać z jedenastu metrów Benaglio i ostatecznie PSV przegrało 2:0 z Wolfsburgiem.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa “Wilki” obejmują prowadzenie w tabeli grupy “B” mając 2 punkty przewagi nad Manchesterem United i CSKA Moskwa, zaś PSV okupuje ostatnią lokatę z 3 punktami na koncie.

VFL Wolfsburg  2:0  PSV Eindhoven, 21.10.2015 r., Volkswagen Arena.

1:0, Dost (46′)

2:0, Kruse (57′)

Kartki:

żółte: Benaglio

Wolfsburg: Benaglio – Trash, Naldo, Dante, Rodriguez – Guilavogui (Arnold 85′), Luiz Gustavo, Caligiuri (Vieirinha 73′), Draxler (Schurrle 80′), Kruse – Dost.

PSV: Zoet – Brenet, Bruma, Moreno, Poulsen (De Wijs 74′)  – Propper, Hendrix (Locadia 73′), Guardado – Maher, De Jong (Pereiro 81′), Narsingh.

Autor: Mateusz Policha