Galatasaray przed własną publicznością wygrał 2:1 z Benfiką Lizboną. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 3.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W mecz kapitalnie weszli gracze z Portugalii, którzy po indywidualnej akcji Gaimana z 2.minuty objęli prowadzenie. Argentyński skrzydłowy w efektowny sposób przelobował Muslerę. Kilka chwil później zrewanżować się chcieli gospodarze, ale strzał z dystansu Sznajdera skutecznie wybronił Julio Cesar. W 18. minucie zupełnie nieprzemyślanym zachowaniem we własnej 16-ce popisał się Almeida, zagrywając piłkę ręką. Do wymierzenia sprawiedliwości podszedł Inan i pewnym uderzeniem w lewe okienko zmienił stan spotkania. Kwadrans potem mieliśmy już 2:1 dla gospodarzy, a konkretnie za sprawą Podolskiego, który płaskim strzałem z bliskiej odległości nie dał szans goalkeeperowi Benfiki. Pierwsza połowa obfitowała w liczne przewinienia, czego najlepszą dokumentacją były żółte kartki dla Almeidy oraz Kusy.

Podopiecznym Hamzaoglu jednobramkowa przewaga nie wystarczała, a pokazał to początek drugiej części. Sneijder po raz kolejny spróbował szczęścia z dalszej odległości, lecz futbolówka obiła prawy słupek bramki. W późniejszych fragmentach wynik próbowali gonić przyjezdni, ale w większości przypadkach przegrywali pojedynki z defensorami Galatasaray. Sędzia Collum po przerwie miał wiele pracy, ponieważ zawodnicy obu ekip się nie patyczkowali. W notesie arbitra pojawiło się sześć nowych nazwisk. Mimo wielkich trudów bohaterów dzisiejszych zawodów wynik 2:1 utrzymał się do końcowego gwizdka.

Galatasaray 2:1 Benfica Lizbona

Türk Telekom Arena, 21.10.2015, 20:45

Strzelcy:

0:1 Gaitan (2′)

1:1 Inan (k) (19′)

2:1 Podolski (33′)

Żółte kartki: Almeida (18′), Kisa (42′), Inan (63′), Balta (70′), Samaris (73′), Andrade (78′), Luisao (87′), Yilmaz (90+5′)

Sędzia główny: Willie Collum

Skład gospodarzy: Muslera – Sarıoğlu, Chedjou, Balta, Carole – Kisa (90+4. José Rodríguez), Sneijder, Inan – Podolski, Bulut (77. Yilmaz), Öztekin (58. Adın)

Skład gości: Júlio César – Sílvio (82. Mítroglou), Luisão (C), Jardel, Eliseu (66. Pizzi) – Gaitán, A. Almeida, Sámaris, Guedes (76. Victor Andrade) – Jonas, Jiménez