Wielka szansa przed trenerem z Ekstraklasy. Obejmie reprezentację?

Jens Gustafsson

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Reprezentacja Szwecji nie dość, że pożegnała się z szansami na awans do EURO 2024, to w ostatnich meczach doznała bolesnej porażki z Azerbejdżanem.

W przedostatniej serii gier Szwecja przegrała z Azerbejdżanem aż 0:3… a rywale kończyli mecz w osłabieniu. Co prawda Szwedzi pokonali jeszcze Estonię 2:0, ale i tak to starczyło jedynie na zajęcie trzeciego miejsca w grupie. To tylko podsumowało słabe eliminacje w wykonaniu ekipy Janne Andersona, który po siedmiu latach żegna się z kadrą.

Media powoli już tworzą listę kandydatur na potencjalne zastępstwo. Wśród wymienianych postaci zwraca uwagę… osoba Jane Gustafssona, który obecnie pracuje w Pogoni Szczecin. Wszystko dzięki pozytywnym recenzjom gry “Portowców” i czwartej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/23. Dzięki temu Pogoń załapała się do eliminacji w Lidze Konferencji Europy. W kolejnej kampanii szczecińska ekipa nadal jest blisko ścisłej czołówki – po piętnastu kolejkach zajmuje piąte miejsce. Ze stratą trzech punktów do strefy dającej europejskie puchary.

Oprócz Gustafssona najczęściej padają także takie nazwiska jak: Graham Potter, Henrik Rydstroem czy Henrik Larsson.

Największe sukcesy Andersona z reprezentacją Szwecji to między innymi ćwierćfinał ,undialu w 2018 roku i 1/8 EURO 2020.

Źródło: Svensk Fotboll

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.