Real Madryt zdobył cudowną brazylijską perełkę. Najważniejszą rolę odegrał skaut Królewskich

Zdjęcie: Twitter

Fabrizio Romano ujawnia, że 17-letni Endrick był na celowniku PSG i Chelsea, ale ostatecznie postawił na Real Madryt dzięki skautowi.

Jednym z kluczowych pytań stojących przed Królewskimi przed przyszłym latem jest to, co zrobi, by wzmocnić swoją linię ataku. Spekulacje na temat Kyliana Mbappe wciąż trwają, ale Los Blancos mają już jednego cudownego geniusza.

Rzeczony Endrick jest najmłodszym debiutantem reprezentantem Brazylii od 1966 roku. W lipcu napastnik dołączy do wicemistrzów Hiszpanii za 40 milionów euro plus 20 mln euro zmiennych z Palmeiras, a wokół niego panuje mnóstwo emocji. Dzieje się tak odkąd skończył 15 lat i przez jakiś czas największe drużyny Europy walczyły o jego podpis.

Dziennikarz Romano zauważa, przeszedł do Realu t zamiast Chelsea i Paris Saint-Germain. W Madrycie mogą podziękować za to jednemu ze swoich kluczowych skautów. – To kluczowe, preferencje klubu zawsze robią różnicę. Nie chodziło tu o Chelsea, PSG czy pieniądze… chciał przejść do Realu Madryt i to był jego jedyny priorytet. Ponadto praca Juni Calafata była kluczowa dla doprowadzenia do transakcji w kluczowym momencie – wyjawia.

Calafat jest głównym skautem Los Blancos. Jego wkład był istotny w pozyskaniu Rodrygo i Viniciusa i był w stanie zdominować rynek najlepszych brazylijskich perspektyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.