Jakub Kiwior: Jeśli chodzi o mnie mogę grać z każdym

Jakub Kiwior

Fot. Mateusz Czarnecki

Reprezentacja Polski nie zdołała bezpośrednio awansować na EURO 2024, które odbędzie się w Niemczach. Po remisie z Czechami biało – czerwoni będą grać w barażach. Jakub Kiwior na konferencji prasowej przed towarzyskim meczem z Łotwą opowiedział między innymi o wyeliminowaniu popełnionych błędów oraz swojej roli w podstawowym składzie.

O odczuciach odnośnie rotacji w kadrze i ustawieniu drużyny…

– Nie odczuwam tego, że następują tak częste rotacje. Jeśli chodzi o mnie, mogę grać z każdym. Dobrze czuję się na murawie niezależnie od tego, z kim współpracuję w bloku defensywnym. Nie ma dla mnie też większego znaczenia ustawienie. Mogę funkcjonować zarówno w trójce, jak i w czwórce obrońców – zapewnił Kiwior cytowany  w “laczynaspilka.pl”.

O swoim debiucie i rywalizacji…

 – Cieszę się, że od swojego debiutu, który miał miejsce niespełna półtora roku temu, zdążyłem już zanotować osiemnaście występów. Niemniej jednak rywalizacja o miejsce w składzie trwa cały czas, na każdym treningu. Nie przywiązuję się do myśli, że zawsze wybiegnę na boisko. Nikt nie dostaje takiej szansy za darmo, trzeba na to zapracować – zaznaczył stoper Arsenalu. 

O traceniu dużej ilości bramek przez kadrę Probierza…

 – Te eliminacje nie potoczyły się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wolałbym, żebyśmy stracili mniej bramek, ale tego już nie zmienimy. W tym momencie nie ma sensu myśleć o przeszłości. Trzeba skupić się na wyeliminowaniu błędów, które popełniliśmy. Najważniejsze, byśmy awansowali na EURO, nieważne, jaką drogą – dodał na koniec były piłkarz Spezia Calcio.

Źródło: “laczynaspilka.pl”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.