Valencia schodzi do szatni w meczu z Kadyksem! Poszło o rasizm!

Valencia

valenciacf.com

Bardzo niefajne obrazki mogli obejrzeć kibice, którzy zdecydowali się na obejrzenie spotkania Kadyksu z Valencią. Cały zespół Nietoperzy zszedł z boiska po kontrowersyjnym zachowaniu Juana Cali. 

W okolicach 33. minuty doszło do kłótni pomiędzy Juanem Calą, a Mouctarem Diakhabym. Obrońca ekipy z Kadysku powiedział coś w kierunku francuskiego stopera Nietoperzy, po czym ten momentalnie ruszył w jego stronę. Po dłuższej przepychance na placu gry piłkarze Valencii zdecydowali się opuścić boisko. Taka reakcja mogła się wiązać z zachowaniem rasistowskim. Jednak oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Po kilku minutach Cadiz także opuścił murawę. Zastanawiano się nad tym jaka będzie reakcja gości, czy zdecydują się wrócić i walczyć dalej. Jak się później okazało Valencia wyszła na plac gry, ale Diakhaby zdecydował się zostać w szatni. Trener dokonał zmiany, w jego miejsce wszedł Hugo Guillamon. Po chwili powrócili także gospodarze. Gra została wznowiona od 29. minuty i toczy się dalej.

W przerwie meczu Valencia za pomocą konta na twitterze potwierdziła nasze obawy. Diakhaby został znieważony przez rywala w sposób rasistowski! Sam piłkarz chciał, aby jego koledzy wrócili na boisko i dokończyli spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.