UEFA rozważy wezwania dotyczące przeniesienia finału Ligi Mistrzów ze Stambułu

Puchar Ligi Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wiceprezydent UEFA Michele Uva potwierdził, że rozważy wezwania dotyczące przeniesienia finału Ligi Mistrzów ze Stambułu.

Liczba petycji rośnie po tym, jak Turcja rozpoczęła operacje przeciwko Kurdom przez granicę syryjską, zwłaszcza że gracze robili saluty wojskowe w meczach kwalifikacyjnych do Euro 2020.

Niektórzy gracze zostali skrytykowani za publiczne poparcie działań rządu. Niemiecki klub St. Pauli posunął się nawet do rozwiązania kontraktu z tureckim pomocnikiem Cenkiem Sahinem.

Wszystko to składa się na wezwania do ponownego przydzielenia miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów w 2020 roku. Mecz ma się odbyć w Stambule, jednak kibice oprócz piętnowania zachowań tureckiego rządu, przejmują się kwestią bezpieczeństwa.

Zobacz również: Grupa H: Francja remisuje u siebie z Turkami!

„Będziemy odgrywać naszą rolę z pełnym poszanowaniem autonomii i niezależności sportu, ale z pewnością nie możemy zastąpić ONZ, UE, dyplomacji, ambasadorów i innych instytucji politycznych” – powiedział wiceprezes UEFA Uva dla Tuttomercatoweb.

„Następne decyzje UEFA podejmowane będą wspólnie z Komitetem Wykonawczym UEFA i Prezydentem” – dodał.

Warto przypomnieć, że tegoroczny Superpuchar Europy odbył się na Vodafone Arena w Stambule. Czternastego sierpnia Liverpool pokonał tam Chelsea po serii rzutów karnych. Dogrywka przed konkursem “jedenastek” zakończyła się wynikiem 2:2. Bramki w tym spotkaniu strzelali Sadio Mane, Olivier Giroud oraz Jorginho. Ostatni z wymienionych zawodników trafił bramkę z rzutu karnego.

Źródło: Football Italia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *