Grupa H: Francja remisuje u siebie z Turkami!

AFP

Niespodzianka w Paryżu! Francja zremisowała u siebie z Turcją 1:1.

Chwilę po zakończeniu pierwszego kwadransa meczu, Moussa Sissoko był ustawiony na dobrej pozycji by dobić piłkę w światło bramki, jednak bramkarz Turcji – Mert Gunok znakomicie zainterweniował. Kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Trzy minuty później strzałem z głowy próbował Antoine Griezmann. Piłkarz Barcelony otrzymał świetne podanie z lewej strony pola karnego od Lucasa Hernandeza. Tym razem 28-latek musiał jednak uznać wyższość bramkarza gości, który pewnie złapał futbolówkę.

Po upływie kilku minut od poprzedniej groźnej akcji Francuzów, kolejną groźną szansę miał Moussa Sissoko. Trzydziestoletni gracz Tottenhamu ponownie otrzymał piłkę od kolegi z lewej strony boiska. Pomocnik “Kogutów” w tej sytuacji mógł zachować się lepiej, ponieważ z niedalekiej odległości nie zdołał pokonać Merta Gunoka.

Biorąc pod uwagę ilość stworzonych sytuacji bramkowych przez gospodarzy do przerwy powinien widnieć wynik co najmniej 1:0. W 37. minucie akcję Francuzów zmarnował Antoine Griezmann. Były piłkarz Atletico Madryt trafił obok lewego słupka bramki gości. Piłkarze obu drużyn zeszli na przerwę bez strzelonej bramki.

Druga część gry była bardziej wyrównana.

Zespół gospodarzy wyszedł na drugą połowę w niezmienionym składzie. Selekcjoner Reprezentacji Turcji postanowił zdjąć Okaya Yokuslu. Jego miejsce w 46. minucie zajął piłkarz AC Milan – Hakan Calhanoglu. W 53. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Zeki Celik. Obrońca Lille został zastąpiony 24-letnim Kaanem Ayhanem.

Po godzinie gry dobrą akcją popisali się goście. Burak Yilmaz próbował pokonać Steve’go Mandandę jednak piłka po jego strzale z woleja pofrunęła ponad poprzeczką. Dwanaście minut po tym wydarzeniu Didier Deschamps postanowił wprowadzić na boisko Oliviera Giroud. Napastnik Chelsea zajął miejsce Wissama Ben Yeddera.

Ta zmiana z pewnością była trafiona, ponieważ 33-latek szybko się odwdzięczył swojemu Selekcjonerowi. W 76. minucie, czyli zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko – napastnik Chelsea trafił do siatki. Antoine Griezmann wysłał perfekcyjne podanie do starszego kolegi, a ten wyskoczył najwyżej w polu karnym rywali i wpakował piłkę do bramki Turków.

W 81. minucie Hakan Calhanoglu dośrodkowywał w pole karne Francuzów z rzutu wolnego. Jeden z jego kolegów, Kaan Ayhan wyskoczył idealnie do nadchodzącej piłki i strzałem z głowy pokonał bramkarza gospodarzy. Ostatnie dziesięć minut spotkania mocno się zaostrzyło w tym czasie sędzia Felix Brych rozdał cztery żółte kartki.

Dwie minuty przed końcem regularnego czasu gry znakomitą okazję zmarnował świeżo wprowadzony Jonathan Ikone. 21-letni gracz Lille oddał mocny strzał w kierunku prawego rogu bramki, jednak Mert Gunok kolejny raz potwierdził swoją dobrą dyspozycję w tym spotkaniu. W ostatnich minutach meczu Turcy grali bardzo nerwowo, ponieważ sędzia doliczył aż cztery minuty. Goście głównie grali na czas. Wielu zawodników z Turcji po zakończeniu spotkania upadło na murawę z zmęczenia. Turcy mogą być z siebie dumni, w eliminacjach wywalczyli aż cztery punkty w meczach z Mistrzami Świata. Poniedziałkowy mecz pomiędzy pierwszą, a drugą drużyną grupy H zakończył się remisem.

Stade de France (Paryż – Saint-Denis) 14.10.2019, godz. 20:45

Francja – Turcja 1:1

Bramki: 76′ Giroud, 82′ Ayhan

Żółte kartki: 49′ Hernandez, 81′ Griezmann, 85′ Tosun, 87′ Kahveci, 87′ Karaman

Francja: Mandanda – Pavard, Varane, Lenglet, Hernandez – Sissoko, Tolisso – Coman (87′ Ikone), Griezmann, Matuidi (77′ Lemar)- Ben Yedder (72′ Giroud)

Turcja: Gunok – Celik (53′ Ayhan), Demiral, Soyuncu, Meras – Tufan (81′ Tosun), Tekdemir, Yokuslu (46′ Calhanoglu)- Karaman, Yilmaz, Kahveci