Prezes Lyonu: Wybór Laurenta Blanca byłby prawdopodobnie bezpieczniejszy

Jean-Michel Aulas

Zdjęcie: https://www.tellerreport.com/

Sytuacja w szeregach Olympique Lyonu z dnia na dzień robi się coraz bardziej nieciekawa. Zmiana trenera ma być dla “Les Gones” bodźcem motywującym.

Po przeciętnym początku sezonu w wykonaniu Lyonu kierownictwo “Les Gones” z Jean-Michelem Aulasem na czele zdecydowało się na zakończenie współpracy z Sylvinho, który objął stanowisko szkoleniowca zespołu zaledwie w maju tego roku. Cztery porażki i trzy remisy po dziewięciu kolejkach zwieńczone jedynie dziewięcioma oczkami i 14. lokatą w rodzimej lidze wystarczyły, by Brazylijczyk utracił swoją posadę. W jego miejsce sprowadzono Rudi’ego Garcię, który stoi przed ogromnym wyzwaniem powrotu na optymalne tory.

Prezes OL przyznaje, iż wybór Francuza wiąże się ze swego rodzaju ryzykiem, którego można byłoby uniknąć, gdyby w jego miejsce stanowisko trenera objąłby Laurent Blanc. Po zakończeniu współpracy z Paris Saint-Germain w 2016 roku 53-latek pozostaje bez zatrudnienia.

To Juninho podjął finalną decyzję. Mieliśmy nieco odmienne opinie. Wybór [Laurenta] Blanca byłby prawdopodobnie bardziej asekuracyjny. To byłoby niesamowite. Rozmawiałem z Blankiem w Moskwie na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata. W windzie powiedzieliśmy sobie, że pewnego dnia moglibyśmy razem pracować. W tamtym momencie nie było to możliwe, ale nie przekreślało to takiej możliwości w przyszłości. Laurent [Blanc] ma moją przyjaźń, jest kimś, kogo naprawdę doceniam. Obecny kontekst wymagał od nas reakcji, by mieć pewność, musieć walczyć, bo przecież jesteśmy ambitni i na koniec roku chcemy wrócić na podium. Chcemy kontynuować przygodę w Lidze Mistrzów. Być może ważne było, byśmy nie dokonali zbyt wielu zmian, nie podziękowali zbyt wielkiej liczbie osób, by wciąż mieć dobrze działający kolektyw. Mam pełne zaufanie do graczy i uważam, że mamy bardzo utalentowany skład. Garcia dobrze się zaprezentował [w wywiadach] i był w stanie uzyskać zaufanie wszystkich, którzy stali przed nim. 

Pierwszą szansę na udowodnienie swojej wartości Garcia będzie miał już 19 października, kiedy to Lyon podejmie znajdujące się w strefie spadowej Dijon. Prawdziwym testem będzie jednak potyczka z Benfiką w ramach 3. kolejki rozgrywek Champions League.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi