Uczczenie pamięci Davide Astoriego

skysports.com

W poniedziałek mija rok od niespodziewanej śmierci Davide Astoriego. Włoska federacja piłkarska postanowiła oddać cześć piłkarzowi podczas najbliższej kolejki ligowej w Serie A.

Przypomnijmy, iż tragiczna sytuacja miała miejsce przed ligowym spotkaniem z Udinese, które to w marcowe popołudnie 2018 roku mieli rozegrać piłkarze Fiorentiny. Jeden z klubowych masażystów zaniepokojony jego nieobecnością na śniadaniu, udał się do pokoju zawodnika, gdzie znalazł niedającego oznak życia Astoriego.

Jak ustalili później biegli, piłkarz zmarł we śnie, prawdopodobnie przez ukrytą wadę serca. Co ciekawe, kilka dni wcześniej wszyscy gracze przechodzili okresowe badania, jednak nie wykazały one żadnych nieprawidłowości w organizmie Davide.

Aby zachować pamięć o czternastokrotnym reprezentancie kraju, władze Serie A zdecydowały, iż w 13 minucie każdego ze spotkań najbliższej kolejki na stadionowych ekranach wyświetlany będzie wizerunek niedoszłego kapitana Fiorentiny. Obraz będzie widniał tam przez 13 sekund, gdyż liczba ta symbolizuje numer z jakim w barwach “Violi” występował Astori.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi