Turniej Copa America zagrożony! Czy dojdzie do zmiany terminu?

MARCA

Już niebawem w Argentynie i Kolumbii zostanie rozegrana kolejna edycja rozgrywek Copa America. Jednak szalejący w tamtejszym rejonie koronawirus może uniemożliwić rozegranie turnieju. Czy dojdzie do jego przełożenia?

Pandemia Covid-19 zbiera kolejne ofiary na całym świecie. W Ameryce sytuacja jest dramatyczna, dziś zanotowano nieco ponad 30. tysięcy zakażeń. Statystyki pokazują, że tak źle od momentu wybuchu pandemii jeszcze nie było. Rząd Argentyny wprowadził twardy lockdown, który ma na celu w jakikolwiek sposób zmniejszenie ilości zakażeń. Zawieszone zostały tam między innymi rozgrywki ligowe. Już za 3 tygodnie planowo ma rozpocząć się turniej Copa America, a sytuacja jest mocno niepewna.

Podobnie, a nawet gorzej jest w Kolumbii, z którą Argentyna ma wspólnie przygotować ten turniej. Pojawiła się propozycja, by rozgrywki odbyły się wyłącznie na Argentyńskich stadionach, by ograniczyć możliwość przemieszania się między krajami. Przesunięcie Copa America wydaje się mało prawdopodobne, jednak CONMEBOL nie wyklucza takiej opcji. Gdyby doszło do zmiany terminów zostałyby zerwane wielomilionowe kontrakty wynikające z praw telewizyjnych oraz umów sponsorskich.

Źródło: piłkanożna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.