La Liga: Remis na zakończenie sezonu, pożegnanie Augusto Fernandeza!

W pierwszym meczu ostatniej kolejki La Ligi Levante podejmowało u siebie ekipę z Kadysku. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a na listę strzelców wpisali się Roger Marti, Gonzalo Melero, Alvaro Negredo i Carlos Akapo. W drugiej połowie piłkarze obu drużyn utworzyli szpaler, by pożegnać Augusto Fernandeza. Zawodnik rozegrał dziś ostatni mecz w profesjonalnej karierze.

Na stadionie w Walencji byliśmy świadkami prawdziwego technicznego grania. Obie ekipy postawiły właśnie na ten aspekt, przez co spotkanie wyglądało po prostu świetnie. Pierwszy strzał w kierunku siatki od razu zakończył się golem. Tono otrzymał doskonałą piłkę, po czym poszedł z nią w okolice linii końcowej. Futbolówka nie wyszła poza plac gry, co później sygnalizowali piłkarze gości. Obrońca dośrodkował ją w obręb jedenastki, a tam pewny strzał oddał Roger Marti. Błąd popełnił Isaac Carcelen, który dał się ograć w prosty sposób lewemu stoperowi Levante.

Niedługo później ekipa z Kadyksu doprowadziła do wyrównania. Akcja bramkowa była bliźniaczo podobna do tego co mogliśmy zauważyć wcześniej. Tym razem Isaac Carcelen postanowił odkupić swoje winy, poszedł z piłką do końcowej linii, a następnie wrzucił ją w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Alvaro Negredo, który oddał strzał głową. Ta jeszcze odbiła się od słupka i wpadła obok bezradnego Daniego Cardenasa. Świetne zawody rozgrywał Enis Bardhi. Czarował on inteligencją, bystrością na placu gry. Ogólnie całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie technicznym. Kolejną okazję na gola miał Mari, lecz źle przymierzył z rzutu wolnego.

W 32. minucie goście objęli prowadzenie! Podopieczni Alvaro Cervery wyszli z szybkim kontratakiem po rozegraniu rzutu rożnego przez Levante. Doskonałe podanie otrzymał Carlos Akapo. Obrońca nie przestraszył się tego, w jakiej sytuacji się znalazł. Pod bramką Cardenasa zachował się jak rasowy napastnik i pewnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Tuż przed przerwą okazję na wyrównanie miał Dani Gomez, ale jego uderzenie w fenomenalny sposób obronił David Gil.

Druga połowa stała na takim samym poziomie jak wcześniej. 10. minut po wznowieniu gry obie ekipy zrobiły szpaler dla kończącego dziś karierę Augusto Fernandeza. Dla byłego gracza Celty Vigo, czy Atletico Madryt był to ostatni występ w karierze. W 58. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Świetnym dryblingiem, a później zagraniem popisał się Bardhi. Posłał on piłkę do Rogera Martiego, a ten zgrał ją jeszcze do wbiegającego Melero. Pomocnik Levante wykorzystał swoją szansę i dość pewnie pokonał Davida Gila. Kolejne minuty pokazywały, że obu drużynom zależy na strzeleniu tego jednego gola, który przesądziłby o wygranej. Piłkę meczową na swojej nodze miał Marti, lecz nieczysto trafił po wrzutce od Coke.