Trzech piłkarzy reprezentacji Walii wyrzuconych ze zgrupowania kadry

Hal Robson-Kanu, Rabbi Matondo i Tyler Roberts dyscyplinarnie opuścili zgrupowanie reprezentacji Walii z powodu złamania protokołu reprezentacji. 

Zawodnicy w poniedziałek opuścili zgrupowanie kadry i wrócili do swoich macierzystych klubów. – Trzej piłkarze wrócą w poniedziałek wieczorem do swoich klubów. Nie będziemy udzielać żadnych innych informacji – poinformował związek.

W sobotę reprezentacja Walii pokonała w meczu towarzyskim Meksyk 1:0. Jak ustalili dziennikarze BBC Sport, po zakończeniu spotkania, trzech zawodników gospodarzy złamało zasady dyscypliny. Są nimi Hal Robson-Kanu (West Bromwich Albion), Rabbi Matondo (Stoke City) i Tyler Roberts (Leeds United), który odniósł się do sprawy za pośrednictwem Instagrama.

Nie chciałem wcześniej opuszczać zgrupowania, ale zasady są zasadami. Nie powinienem wracać do hotelu później niż o wyznaczonej godzinie. Przepraszam zespół, cały sztab i kibiców. Będę nadal ciężko pracować, żeby znaleźć się w kadrze na mistrzostwa Europy – napisał.

Walia zajmuje w tym momencie dopiero 4. miejsce w pięciozespołowej grupie E eliminacji Mistrzostw Świata. We wtorek, 30 marca, Walijczycy zagrają z Czechami. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 20:45.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *