Tomaszewski o Rosja – Polska: Opamiętajmy się!

Tomaszewski

laczynaspilka.pl


W ostatnich dniach eskaluje konflikt na linii Rosja – Ukraina. Wpływa to także na wydarzenia sportowe, które są planowane w najbliższym czasie.

Chodzi między innymi o mecz Rosja – Polska w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który już za miesiąc. Pojawiły się głosy, że Polska powinna naciskać na FIFA i UEFA co do lokalizacji meczu lub nawet wycofać się ze spotkania.

– Ludzie, opamiętajmy się, my się tylko ośmieszamy z tymi nawoływaniami do FIFA! Decyzja o tym, gdzie zostanie rozegrany mecz Rosja – Polska, należy do światowej federacji. I tylko do niej! PZPN to może co najwyżej tupnąć nogą w fifowskiej toalecie, a politycy nie powinni się do tego wtrącać. FIFA to państwo w państwie i oni o tym decydują. Jeśli oni zadecydują, że mecz ma się odbyć w Moskwie, to tak ma być. A jeśli nie pojedziemy, to walkower dla rywali. PZPN ma oczywiście pełne prawo, żeby nie jechać do Rosji i jak chce, to niech nie jedzie! Ale ja z taką decyzją nie chcę mieć nic wspólnego. Co więcej – jak nie pojedziemy to będę pierwszy, który powie, że Rosjanom należy się walkower – stwierdził w rozmowie z Super Expressem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.