Świetne występy Polaków w Championship

Na zapleczu w Anglii, 22. kolejka w Championship zapowiadała się ekscytująco.

60. minut przed rozpoczęciem spotkania Birmingham z Derby wiedzieliśmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze w wyjściowej jedenastce gości wystąpi dwóch Polaków: Krystian Bielik oraz Kamil Jóźwiak. Po drugie nie było faworyta tej konfrontacji.

Od samego początku z dobrej strony prezentowali się podopieczni byłego reprezentanta Anglii, Wayne’a Rooney’a.

W 15. minucie spotkania Krystian Bielik zdobył pierwszą bramkę dając prowadzenie Derby County. Poniżej przedstawiamy bramkę zdobytą przez reprezentanta Polski. Materiał wideo udostępniła stacja Eleven Sports na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

W 77. minucie drugą asystę w sezonie zanotował Kamil Jóźwiak, którego piękne dośrodkowanie wykończył Knight podwyższając wynik spotkania na 4-0.

Polacy rozegrali całe spotkanie, a ich drużyna awansowała na 20. miejsce w tabeli Championship. Derby County ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, więc ich dobra dyspozycja mogła zaskoczyć fanów piłki nożnej.

Barnsley na wyjeździe pokonało Rotherham 2-1. W drużynie gości pełnie 90. minut rozegrał Michał Helik, który stał się ważnym ogniwem ósmej siły Championship. 25-latek przeniósł się do Anglii z Cracovii, w której występował od 2017 roku.