Stokowiec: Należał się nam rzut karny

Stokowiec

Piotr Stokowiec / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pomimo objęcia szybkiego prowadzenia przez Lechię Gdańsk w szlagierze 33. serii gier Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa (1:3), nie udało się utrzymać “biało-zielonym” prowadzenia na ostatniego gwizdka.

Szkoleniowiec Lechii Gdańsk uważa, że należał się przynajmniej jeden rzut karny dla jego zespołu za zagranie ręką w polu karnym przez przeciwnika. – Po pierwsze, zacznę od gratulacji dla Legii za zwycięstwo. Po drugie, ten mecz powinien inaczej wyglądać od piątej minuty, bo należał nam się ewidentny rzut karny, poza tym powinna być też czerwona kartka dla rywali za zagranie ręką. Po trzecie, przechodząc już do spraw piłkarskich, w drugiej połowie cofnęliśmy się trochę za głęboko, oddaliśmy inicjatywę i przypadkowa bramka na (1:1) spowodowała, że pogubiliśmy się i nie potrafiliśmy na nią odpowiedzieć – skomentował Piotr Stokowiec.

Sędzia Łukasz Rogowski na Twitterze zamieścił wpis, w którym z kolei wyjaśnia, iż nie może być mowy o “jedenastce” za zagranie ręką przez Artura Jędrzejczyka, gdyż najpierw futbolówka odbiła się od ciała, a dopiero potem w rękę i zgodnie z wytycznymi sędziowie nie odgwizdują nieprawidłowego zagrania ręką.

źródło: lechia.pl / własne