Statystyczna zapowiedz meczu Włochy – Polska

Reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielny wieczór reprezentacja Polski rozegra 18. mecz w historii z Włochami. Statystyki przemawiają na korzyść naszego oponenta, który uchodzi za faworyta tego starcia.

Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań legitymuje się drużyna z Półwyspu Apenińskiego, która wygrała sześć z nich. Spośród trzech wygranych przez Polskę, tylko raz sztukę tę osiągnęliśmy w meczu o punkty. Miało to miejsce podczas spotkania fazy grupowej mistrzostw świata w 1974 roku, kiedy po golach Andrzeja Szarmacha i Kazimierza Deyny pokonaliśmy Włochów 2:1.

Kolejne zwycięstwo nad Italią odnieśliśmy w 1992 roku. W meczu fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich (spotkanie nieoficjalne) pokonaliśmy Włochów 3:0. Na listę strzelców wpisali się Andrzej Juskowiak, Ryszard Staniek i Grzegorz Mielcarski.

Ostatnie zwycięstwo Polaków miało miejsce w meczu towarzyskim w 2003 roku. Na Stadionie Wojska Polskiego zwyciężyliśmy 3:1.  Bramki w tym spotkaniu strzelali Jacek Bąk, Tomasz Kłos i Jacek Krzynówek.

W historii meczów Polska – Włochy aż osiem z nich zakończyło się remisem.

Co ciekawe, niedzielne stracie będzie już czwartą potyczką obu ekip w ramach Ligi Narodów UEFA. W tych rozgrywkach czekamy na pierwsze zwycięstwo. Mamy na swoim koncie dwa remisy (1:1 i 0:0) oraz jedną porażkę (0:1).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.