Liga Narodów: Macedonia Północna nie dała szans Estonii. Słowacja pokonała Szkocję

W niedzielne popołudnie rozegrano dwa mecze Ligi Narodów UEFA. Reprezentacja Macedonii Północnej pokonała Estonię 2:1, a Słowacja wygrała ze Szkocją 1:0.

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy C2 dywizji C reprezentacja Macedonii Północnej pokonała Estonię 2:1. Niedzielny mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, który w 29. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Iwana Triczkowskiego. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu do wyrównania doprowadził Rauno Sappinen. Bramka 24-letniego zawodnika nie pozwoliła Estonii zdobyć nawet punktu. W 68. minucie zwycięstwo gospodarzom zagwarantował Włatko Stojanowski.

Macedonia Północna – Estonia 2:1 (1:0)

29. Triczkowski 68. Stojanowski – 52. Sappinen

Macedonia: Šiškovski – Bejtullaj, D. Velkovski, Musliu, Ristovski – Spirovski (59. Kostadinov), Nikolov – Trajkovski (59. Stojanovski), Elmas (85. Zajkov), Tričkovski (C) – Nestorovski (78. Dorjev)

Estonia: Hein – Teniste, Tamm, Mets, Pikk – Ainsalu (78. Tunjov), Kreida – Zenjov (63. Liivak), Vassiljev (C) (55. Sorga), Siňavskij (78. Miller) – Sappinen (63. Anier)

Żółte kartki: 34. Nikolov (MAK), 45. Spirovski (MAK), 69. Stojanovski (MAK) – 49. Sappinen (EST), 82. Tunjov (EST)

W równolegle rozgrywanym meczu grupy B2 dywizji B reprezentacja Słowacji pokonała Szkocję 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jan Gregus, który wykorzystał doskonałe podanie Petera Pekarika.

Słowacja – Szkocja 1:0 (1:0)

31. Gregus

Słowacja: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Mazáň – Kucka (61. Lobotka), Hrošovský, Greguš – Duda, Hamšík (C) (68. Rusnák) – Ďuriš (90+4. Šafranko)

Szkocja: C. Gordon – Considine (68. Griffiths), Cooper, McKenna, Tierney – Palmer, J. McGinn (C), McLean – R. Christie, McBurnie, Armstrong (87. Shankland).

Żółte kartki: 44. Kucka (SVK), 56. Pekarík (SVK), 65. Duda (SVK), 77. Mazáň (SVK), 88. Rusnák (SVK) – 30. Armstrong (SCO), 41. J. McGinn (SCO), 90+3. R. Christie (SCO)