Spór o Emiliano Salę nadal trwa – Cardiff odwołało się w sprawie zapłaty

BBC

Występujące w Championship Cardiff City złożyło wniosek do CAS w sprawie odwołania się od zapłaty za zmarłego w styczniu napastnika – Emiliano Sala.

Spór o pomiędzy za Emiliano Salę trwa praktycznie od tragicznej śmierci Argentyńczyka na początku tego roku. 28-latek dwa dni przed katastrofą po przejściu testów medycznych poleciał do Nantes by pożegnać się z kolegami z drużyny. 21 stycznia miał wrócić do Walii, by móc już uczestniczyć w pierwszej sesji treningowej w Cardiff City. Tego wieczoru w okolicach wyspy Alderney awionetka, którą podróżował Sala znikła z radarów. Jak sam piłkarz stwierdził, pisząc przed wylotem do swoich bliskich,”samolot wyglądał jakby miał się rozpaść na miejscu”. 3 lutego zlokalizowano awionetkę, a 4 dni później znaleziono i wydobyto ciało piłkarza. 16 lutego spoczął na cmentarzu w argentyńskim Santa Fe.

Kwestią sporną pozostały zaległości za piłkarza, wynoszące 17 milionów euro. FC Nantes twierdzi, że Emiliano Sala zginął już jako zawodnik Cardiff, natomiast strona walijska uważa, że napastnik nie był jeszcze zarejestrowany w klubie, a umowa nie była sfinalizowana. I ten argument umieścili w najnowszym odwołaniu do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

Było to związane z oświadczeniem FIFA, w którym potwierdziła ona, że Cardiff City musi opłacić wcześniej ustaloną ratę za Salę (kluby uzgodniły, że drużyna z Walii zapłaci 3 raty o wysokości około 6 milionów euro). Jeśli Cardiff nie zapłaciłoby kwoty w ciągu 45 dni od decyzji, FIFA miała by nałożyć na klub zakaz transferowy nawet na 3 kolejne okienka transferowe. FIFA nie zgodziła się na pierwsze odwołanie Cardiff, więc klub zdecydował się na odwołanie do CAS. Rozprawa prawdopodobnie odbędzie się się w kwietniu 2020, a jej wynik mamy poznać w czerwcu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *