Coppa Italia: Parma melduje się w 1/8 finału

Sky Sport (Twitter)

Piłkarze Parmy Calcio awansowali do 1/8 finału Coppa Italia. W dzisiejszym meczu rzutem na taśmę pokonali Frosinone.

Faworytem tego meczu była Parma, ale w Coppa Italia widzieliśmy już niespodzianki i ewentualny awans Frosinone można było uznać tylko za niespodziankę.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze, sprzed pola karnego strzelał Matia Sprocati, ale dobrze po jego uderzeniu interweniował Alessandro Iacobucci. Następna ofensywna akcja Parmy zakończyła się golem. Luca Siligardi dostał podanie od jednego z kolegów, minął obrońcę i pięknym uderzeniem z dystansu zdobył bramkę. Blisko podwyższenia prowadzenia był Andrea Adorante, lecz po przedryblowaniu jednego z zawodników Frosinone strzelił tuż obok bramki. W 45. minucie z rzutu wolnego strzelał Gastón Brugman, jednak ponownie dobrze interweniował Iacobucci. Po pierwszej jednostronnej połowie Parma prowadziła z Frosinone 1:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry się nie zmieniał. Dwie okazje na zdobycie gola miał Adorante, ale dwa razy minimalnie się pomylił. Na listę strzelców mógł się wpisać także Sprocati, lecz Iacobucci po raz kolejny dobrze interweniował w dzisiejszym meczu. W 71. minucie dosyć niespodziewanie Frosinone doprowadziło do remisu. Fabio Eguelfi dośrodkował w szensatkę, tam futbolówkę przyjął Marcelo Trotta, uderzył z powietrza i doprowadził do remisu. Kwadrans przed końcem meczu Parma mogła wyjść na prowadzenie, tym razem Siligardiemu nie udało się zmieścił piłki w bramce bo trafił w słupek. Gdy wydawało się, że w tym spotkaniu zobaczymy dogrywkę to w doliczonym czasie gry gospodarze otrzymali rzut karny. Alessio Tribuzzi popchnął przy dośrodkowaniu Juraja Kuckę i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Hernani i pewnym uderzeniem pokonał Iacobucciego. Ostatecznie Parma pokonała Frosinone i zameldowała się w 1/8 finału Coppa Italia.

Jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy praktycznie przez cały mecz mieli kontrolę  nad spotkaniem, bramkę stracili dosyć przypadkowo i granie dogrywki w tym spotkaniu byłoby niesprawiedliwe.

Parma Calcio – Frosinone Calcio 2:1 (1:0)

Luca Siligardi 20′, Hernani 90+2′ (k) – Marcelo Trotta 71′

Parma: Simone Colombi – Vincent Laurini, Kastriot Dermaku, Riccardo Gagliolo, Giuseppe Pezzella – Hernani, Gastón Brugman, Antonino Barillà (Juraj Kucka 63′) – Luca Siligardi (Matteo Darmian 90′), Mattia Sprocati, Andrea Adroante (Dejan Kulusevski 72′)

Frosinone: Alessandro Iacobucci – Alessandro Salvi, Przemysław Szymiński, Marco Capuano (Nicolò Brighenti 62′) – Luca Paganini, Alessio Tribuzzi, Mattia Vitale, Nicolas Haas, Fabio Eguelfi (Francesco Zampano 89′) – Luca Matarese (Nicola Citro 69′), Marcelo Trotta

Sędzia: Federico Dionisi