Sparingi przed Euro. Z kim zmierzy się nasza reprezentacja?

Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Przełożone Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Już w czerwcu przyszłego roku Polacy po raz kolejny spróbują swoich sił na dużym międzynarodowym turnieju. Jednak sztab Jerzego Brzęczka chce przed tym jeszcze trochę popracować z reprezentacją. Polscy kibice będą mogli oglądać swoją drużynę narodową na początku kwietnia, w sparingach przed Euro

Na antenie radia “RDC” o najbliższych spotkaniach kadry opowiadał Maciej Sawicki – sekretarz generalny PZPN. Rywalami drużyny Jerzego Brzęczka w sparingach mają być reprezentacje Rosji oraz Islandii.

Jesteśmy dogadani na 98 procent. Wiele zależy od tego, czy nie wylosujemy Rosji i Islandii w eliminacjach do Mistrzostw Świata i kiedy mielibyśmy z nimi zagrać w ramach tych eliminacji – zaznacza Sawicki w trakcie audycji “Magazyn Sportowy RDC”.

Warto przypomnieć, że w najbliższy poniedziałek odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze. Jeżeli Polacy w losowaniu trafią na drużynę Rosji lubi Islandii, będą musieli zmienić swoich czerwcowych sparingpartnerów.

Sekretarz generalny PZPN odniósł się również do organizacji Mistrzostw Europy. Trzeba tutaj nadmienić, że początkowo turniej miał odbywać się na terenie 12 państw europejskich. Jednak przez szalejącą epidemię koronawirusa prawdopodobnie dojdzie do zmian, jeżeli chodzi o miejsca rozgrywania spotkań.

W najgorszym scenariuszu dojdzie do ograniczenia krajów-gospodarzy. Na pewno Euro nie odbędzie się w dwóch czy czterech krajach. Być może turniej odbędzie się w dziewięciu czy dziesięciu państwach. Ideą mistrzostw jest to, by odbyły się one w jak największej liczbie miast. UEFA zapewne nie zmieni tych planów – komentuje Maciej Sawicki.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają trzy dni po oficjalnym otwarciu Euro. Drużyna Jerzego Brzęczka w grupie zmierzy się z reprezentacjami: Hiszpanii, Szwecji oraz Słowacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.