II Liga: Olimpia Grudziądz rozstała się z pierwszym trenerem

Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Końcówka roku kalendarzowego przynosi duże zmiany w ekipie Olimpii Grudziądz. Organy zarządzające klubem za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej oznajmiły o zakończeniu misji Pawła Cretti, w roli pierwszego szkoleniowca. Obie strony doszły do takiego wniosku podczas nieoficjalnych rozmów.

Przygoda 48-latka we wspomnianej drużynie trwała niespełna cztery miesiące. Zatrudnienie szkoleniowca w sierpniu bieżącego roku miało być jasnym sygnałem, że popularni „Olimpijczycy” zamierzają błyskawiczne powrócić na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Poprzedni sezon był wielkim rozczarowaniem dla wszystkich kibiców tej ekipy. W dramaturgicznych okolicznościach, Olimpia przegrała walkę o utrzymanie z GKS-em Bełchatów. O zajęciu miejsca „spadkowego” zadecydował gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Aktualna kampania ligowa nie może napawać nikogo optymizmem, ponieważ drużyna z Grudziądza, po 15. kolejkach, zajmuje 19. lokatę (ostatnią) w stawce. Słabe rezultaty sportowe były najpoważniejszymi argumentami w sprawie zmiany coacha.

Paweł Cretti w swoim CV posiada, między innymi, doświadczenie z rozgrywek Fortuna 1. Liga. W ubiegłym sezonie podjął ambitną próbę utrzymania na pierwszoligowym szczeblu zespół Wigier Suwałki. Ta misja okazała się finalnie niepowodzeniem, bo na 14 pojedynków pod jego wodzą wygrała zaledwie dwa. Jego poprzednik także nie zdołał odmienić gry „Biało – Niebieskich”.

W najbliższą niedzielę, Grudziądzanie zagrają u siebie z KKS Kalisz. Będzie to starcie w ramach 16. serii rywalizacji w II Lidze. Funkcja pierwszego trenera w trakcie tych zawodów przypadnie Mikołajowi Raczyńskiemu.

Źródło: oficjalna strona internetowa Olimpii Grudziądz, portal Transfermarkt, własne.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.