Dzisiejszy mecz w Luksemburgu zakończył się strzeleniem sześciu bramek przez obie drużyny. Po dziewięćdziesięciu minutach lepsi okazali się goście, którzy wygrali z gospodarzami 4:2.

W pierwszej połowie widać było dominację Słowaków, którzy nie dopuszczali rywali do swojego pola karnego. W dwunastej minucie doskonałą akcję zepsuł Robert Mak. Piłka po jego strzale z pola bramkowego przeleciała tuż obok prawego słupka. W dwudziestej czwartej minucie Vladimir Weiss po raz pierwszy (i nie ostatni dziś) wykazał się asystą. Inteligentnie podał do Hamsika, który z wielkim opanowaniem skierował piłkę do siatki.

Pięć minut na tablicy widniał już wynik 2:0. Znowu Weiss posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, a Adam Nemec wykończył je strzałem w światło bramki. Dosłownie minutę po strzeleniu drugiej bramki, Słowacy podwyższyli prowadzenie. Po raz trzeci Vladimir Weiss dograł do Roberta Maka, a ten znalazł odrobinę wolnego miejsca i pokonał golkipera gospodarzy. Do końca pierwszej połowy rezultat już się nie zmienił, a Jan Kozak mógł być zadowolony ze skuteczności swoich zawodników.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana, a Luksemburg miał większe posiadanie piłki od rywali. W sześćdziesiątej pierwszej minucie Mario Mutsch nieoczekiwanie wpisał się na listę strzelców trafiając do bramki obok prawego słupka. Było to spore zaskoczenie, że Słowacy dali sobie stracić gola drużynie z Luksemburgu. Ale to nie wszystko. Trzy minuty później Austriak Oliver Drachta wskazał na wapno i po chwili Lars Gerson z jedenastu metrów pewnie pokonał bramkarza gości.

Słowacja zaczęła grać nerwowo, jednak wszystkich uspokoił niezawodny Marek Hamsik. W doliczonym czasie gry po asyście Stanislava Sestaka, zawodnik włoskiego Napoli wybiegł na wolne pole i zakończył akcję strzałem w lewy dolny róg bramki. Po końcowym gwizdku cała drużyna Słowacji cieszyła się z upragnionego awansu na Euro 2016. W grupie gorsza była tylko od Hiszpanii, zaś lepsza od Ukrainy, Białorusi, Luksemburgu i Macedonii.

Sklad skład Stade Josy Barthel (Luksemburg), 12.10.2015, 20:45

Luksembung – Słowacja 2:4 (0:3)

Gol 24’ Hamsik (0:1)

Gol 29’ Nemec (0:2)

Gol 31’ Mak (0:3)

Gol 62’ Mutsch (1:3)

Gol 63’ Gerson (2:3, rzut karny)

Gol 90+1’ Hamsik (2:4)

Żółta Żółte kartki: Mutsch (9’), Philipps (20’), Payal (49’), Jans (63’), Kucka (65’), Sestak (84’), Skrtel (90+4’)

Sklad skład Składy:

Luksemburg: Joubert – Jans, Gerson, Chanot, Philipps, Delgado (81’ Turpel) – Martins, Payal (57’ Malget), Mutsch, Bensi (66’ Thill)- Joachim

Słowacja: Kozacik – Svento, Hubocan, Skrtel, Gyomber – Kucka, Pecovsky – Weiss (72’ Sestak), Hamsik, Mak (87’ Sabo) – Nemec (79’ Jakubko)