skysports.com

W swoim ostatnim meczu podczas eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji Anglia pokonała na wyjeździe Estonię 3:0. Bramki dla podopiecznych Hodgsona strzelili Barkley, Oxlade-Chamberlain i samobójcze trafienie zaliczył Arlauskis.

Pierwszego gola “Synowie Albionu” zdobyli w 29′ minucie. Ross Barkley otrzymał podanie od Harry’ego Kane’a i mocnym strzałem pokonał bramkarza Estonii.

Golkiper gospodarzy nie zaliczy tego meczu do udanych. 3360 sekund po stracie pierwszej bramki skapitulował po raz drugi. Wówczas Kane uderzył po krótkim słupku, lecz obrona Arlauskisa była na tyle niefortunna że wylądowała w siatce.

W drugiej połowie rywali dobił Oxlade-Chamberlain, który po podaniu od Kyle’a Walkera huknął pod poprzeczkę Arlauskisa dobijając rywala.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Anglia kończy eliminacje na 1. miejscu z kompletem punktów na koncie, natomiast Estonia eliminacje zakończyła na słabym, 5-tym miejscu tuż nad San Marino.

Estonia 0-3 Anglia, 12.10.2015 r., LFF stadionas.

0-3, Barkley (29′)

0-2, Arlauskis sam. (35′)

0-3, Oxlade-Chamberlain (62′)